VIDEO Légia skazy spod Eiffelovky opäť vo svojom živle: Sladký triumf PSG, hrdinom božský Di María

Angel Di MariaAngel Di Maria Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - Futbalisti majstrovského Paríža St. Germain zvíťazili v piatkovom stretnutí 10. kola najvyššej francúzskej súťaže na trávniku OGC Nice 4:1. Sú na čele tabuľky o päť bodov pred Nantes, ich najbližší prenasledovateľ má zápas k dobru.

Favorita poslal čoskoro do dvojgólového vedenia Ángel Di María, ktorý skóroval v 15. minúte po brejku a v 21. minúte krásnym oblúčikom z ostrého uhla. V 67. minúte dal znížením Igniatius Ganago domácim nádej, o ktorú ale prišli vylúčeniami v rýchlom slede Wylana Cypriena v 74. minúte a Christophea Herellea o tri minúty neskôr.

Oslabených hostí v závere dorazil striedajúci Kylian Mbappé. Dvadsaťročný útočník v 88. minúte krátko po príchode na ihrisko pridal tretí gól a v nastavení prihral pred prázdnu bránku na posledný presný zásah zápasu Maurovi Icardimu.

OGC Nice - Paríž St. Germain 1:4 (0:2)
Góly: 67. Ganago - 15. a 21. Di Maria, 88. Mbappe, 90.+1 Icardi. ČK: 74. Cyprien po 2. ŽK, 77. Herelle (obaja Nice)

Viac o téme: Paríž Saint Germain OGC Nice
  • Zdroj: ČTK, TASR