Piatková poézia jagavej značky z Frankfurtu: VIDEO Lekcia z efektivity, zabudnite na štatistiky!

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt zdolali Bayer Leverkusen Futbalisti Eintrachtu Frankfurt zdolali Bayer Leverkusen Zdroj: Profimedia

FRANKFURT - Eintracht Frankfurt porazil v nemeckej Bundeslige hráčov Leverkusenu 3:0 a prekazil súperovi možnosť dostať sa pred víkendovými zápasmi ôsmeho kola do čela tabuľky. Dvoma gólmi v úvode stretnutia položil základ k výhre portugalský útočník Goncalo Paciencia a s piatimi gólmi sa delí o druhé miesto v tabuľke strelcov, ktorú vedie suverénne autor jedenástich gólov Robert Lewandowski z Bayernu.

Paciencia sa prvýkrát presadil v štvrtej minúte, kedy ho vyslal skvelým pasom do boja Danny da Costa. V 17. minúte potom premenil penaltu nariadenú za ruku Aleksandra Dragoviča. Desať minút pred koncom spečatil víťazstvo Eintrachtu Bas Dost, ktorý sa presadil v súboji s dvoma obrancami a v páde skóroval.

Frankfurt sa dostal na siedme miesto o skóre pred Leverkusen. Oba tímy strácajú dva body na vedúci Mönchengladbach, ktorý má zápas k dobru

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 3:0 (2:0)
Góly: 4. a 17. Paciencia (druhý z 11 m), 80. Dost

Viac o téme: Bayer Leverkusen Eintracht Frankfurt