VIDEO Zápasu na horúcej pôde Nice nič nechýbalo: Gólové lahôdky hrdinov PSG a šialený záver!

Angel Di MariaAngel Di Maria Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

NICE - Francúzsky futbalista Kylian Mbappe sa po jednozápasovej prestávke zapríčinenej doliečovaním zranenia vrátil do zostavy Paríža St. Germain a v piatkovom súboji na pôde Nice prispel gólom k víťazstvu 4:1. Dvadsaťročný útočník nahradil v 83. minúte súboja 10. kola Ligue 1 Pabla Sarabia a o päť minút neskôr zvýšil vedenie Parížanov na 3:1. V aktuálnom ligovom ročníku to bol jeho druhý presný zásah.

Aktívnou ofenzívnou hrou a dvomi gólmi sa v súboji prezentoval Argentínčan Angel Di Maria. Pre 31-ročného krídelníka to bol druhý dvojgólový zápas v prebiehajúcej sezóne. Predtým sa dvakrát presadil v úvodnom dueli skupinovej fázy Ligy majstrov na domácej pôde proti Realu Madrid.

"Odohrali sme skutočne dobré stretnutie. Od úvodu sme si dokázali vypracovať šance, ktoré sme aj premenili. Po tom, čo súper dostal dve červené karty, sme bez problémov zvládli záver stretnutia a zaslúžene zvíťazili," uviedol Di Maria pre oficiálnu webstránku PSG.

Tuchel má dôvod na spokojnosť

Gólovú bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase Mauro Icardi. Za domácich dal kontaktný gól v druhom polčase Igniatius Ganago, v priebehu dvoch minút však následne prišli o vylúčených Wylana Cypriena a Christopheho Herella a zápas tak dohrávali len v deviatich.

"Som spokojný s prvým dejstvom. Na začiatku druhého polčasu sme mali príležitosti na strelenie ďalších gólov, po ktorých by sme už mohli kontrolovať zápas, no nechali sme domácich skorigovať duel. Čaká nás však séria šiestich veľmi náročných zápasov, preto som rád, že sme ju odštartovali víťazne," povedal tréner PSG Thomas Tuchel.

Angel Di Maria oslavuje Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

Parížanov čaká o tri dni duel A-skupiny Ligy majstrov proti belgickému Club Brugge. V predchádzajúcich dvoch súbojoch Tuchelovi zverenci ešte neinkasovali a so šiestimi bodmi sú na čele tabuľky. Rovnako si držia pozíciu lídra aj v domácej súťaži. Na druhý Nantes majú náskoch päť bodov, no odohral o zápas viac. Nantes sa v priebehu 10. kola predstaví na pôde FC Méty. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Viac o téme: Angel Di Maria Paríž St. Germain Kylian Mbappe