VIDEO Perfektná rozlúčka s kariérou: Srbský hrdina odvrátil deväť mečbalov, diváci v nemom úžase!

Janko TipsarevičJanko Tipsarevič Zdroj: Profimedia

ŠTOKHOLM - Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval vo štvrťfinále v Štokholme o predĺženie kariéry a odvrátil deväť mečbalov, nakoniec ale Japoncovi Juičimu Sugitovi podľahol po vyše troch hodinách 2:6, 6:4 a 6:7. Tridsaťpäťročný belehradský rodák už skôr ohlásil, že turnaj vo švédskej metropole bude jeho posledným predstavením na okruhu ATP.

"Keby som si mal vybrať spôsob, ako ukončiť kariéru, bolo by to takto - nechať na kurte všetko. Tento okamih si budem pamätať do konca života," uviedol Tipsarevič po zápase, ktorý obaja tenisti končili v kŕčoch.

Bývalý ôsmy hráč svetového rebríčka odvrátil deväť mečbalov a vynútil si tajbrejk, v ktorom dokonca viedol 2:0. Sugita ale piatimi bodmi vývoj skrátenej hry otočil a vypracoval si desiaty mečbal na 6:4, pri ktorom Tipsarevič poslal bekhend za základnú čiaru.

Srbský tenista hrajúci v ochranných športových okuliaroch získal počas kariéry štyri tituly na ATP Tour a na ďalších siedmich turnajoch postúpil do finále. Dvakrát štartoval na Turnaji majstrov a v roku 2010 bol členom víťazného srbského družstva v Davis Cupe.

Viac o téme: Janko Tipsarevič ATP v Štokholme