Nosný stĺp Liverpoolu s veľavravným odkazom: Zápas sezóny? Takéto vyjadrenie by ste nečakali

Virgil van Dijk a Sadio Mané
Virgil van Dijk a Sadio Mané

MANCHESTER - Anglická Premier League každoročne ponúka množstvo atraktívnych derby zápasov, no žiadne z nich nie je tak ostro sledované ako duel medzi Manchestrom United a FC Liverpool. V rámci anglickej najvyššej súťaže si v nedeľu tieto kluby zmerajú sily už po 173. raz. Na štadióne Old Trafford bude v role papierového favorita líder tabuľky Liverpool, no ten naposledy uspel na pôde odvekého rivala ešte v marci 2014.

Jednou z opôr tímu od rieky Mersey je holandský obranca Virgil van Dijk. Ten však dôležitosť derby, ktoré sledujú milióny fanúšikov po celom svete, výrazne nepociťuje. "Bude to obrovský zápas, no skôr pre fanúšikov. Myslím si, že stretnutia v Lige majstrov sú podstatnejšie ako tento. Celá atmosféra dáva tomuto zápasu niečo viac ako iným stretnutiam, ale nemyslím si, že je to kľúčový zápas sezóny," cituje slová 28-ročného obrancu portál thisisanfield.com.

Liverpool má aktuálne na čele tabuľky Premier League náskok ôsmich bodov pred Manchestrom City, s ktorým v minulom ročníku prehral majstrovskú "naháňačku" o jeden bod. Zverenci Jürgena Kloppa zároveň ťahajú sériu 17 ligových výhier a iba jeden triumf ich delí od vyrovnania rekordného zápisu "Citizens" z roku 2017. "Chceme sa pobiť o každý meter ihriska a pokúsiť sa odniesť si do Liverpoolu tri body," uviedol rodák z holandskej Bredy.

The Reds sa sústredia sami na seba

Manchester United nie je pred prestížnym súbojom v najlepšej forme a takisto bojuje s početnou hráčskou maródkou. Chýbať budú David de Gea s Paulom Pogbom a otázne sú štarty v prípade Aarona Wan-Bissaku, Luka Shawa, Jesseho Lingarda či Anthonyho Martiala. "Nie sú v situácii, v ktorej by sa chceli nachádzať. Dobré na futbale je však to, že kedykoľvek sa môžete odraziť k lepším výkonom. My sa však sústredíme sami na seba," dodal van Dijk.


Tagy: Manchester United FC Liverpool Virgil van Dijk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA