Spanilá jazda Medvedeva vyráža dych: Z formy ruského bohatiera zostáva rozum stáť!

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev

MOSKVA – Sezóna 2019 sa navždy zapíše ako prelomový ročník ruského tenistu Daniila Medvedeva. Ročník, ktorý môže znamenať definitívny zlom v kariére talentovaného tenistu, no predovšetkým zvýraznenie útoku nastupujúcej generácie na tie najvyššie méty. Hegemónia svätej trojice v zložení Federer-Nadal-Djokovič je síce stále aktuálna, no práve ruský cár Medvedev naznačil, kto ich môže pokojne nahradiť.

Prvé impulzy stúpajúcej rakety menom Medvedev sme mohli zaznamenať už v minulom roku, no skutočný prelom nastal až počas letného turné v zámorí. Séria turnajov US Open Series mala jediného vládcu, a hoci sa bojovnému mladíkovi nepodarilo poraziť Rafaela Nadala vo finále US Open, rodák z Moskvy nemusel vôbec smútiť. Okrem fantastickej cesty vo Flushing Meadows sa Medvedev tešil z titulu na rýchlom povrchu v Cincinnati a finálovú účasť si vybojoval aj na turnajoch vo Washingtone a Toronte.  


Čítajte aj: Arogancia alebo oprávnené sebavedomie? Ruský talent hlási koniec tria Djokovič-Nadal-Federer


Bláznivá forma dvadsaťtriročného hráča pokračovala aj po pauze, ktorá nasledovala po záverečnom grandslamovom podnik sezóny. Svojský Rus ovládol domáci turnaj v Petrohrade a minulú nedeľu sa tešil aj z druhého titulu zo série Masters 1000 v Šanghaji, kde porazil ďalšieho člena nastupujúcej generácie Alexandra Zvereva.

Neuveriteľné, čo som dokázal

Ruský zázrak sa teda stal terčom otázok zvedavých novinárov, ktorí sa ho spýtali, čo by odpovedal, keby mu niekto pred pár mesiacmi predikoval, že sa prebojuje do šiestich finále za sebou. "Neveril by som tomu. Je to niečo neuveriteľné, čo som dokázal. Ale tak to je, dúfam, že dokážem ešte viac. Titul v Šanghaji je tiež úžasný, pretože podľa mňa je to jeden z najprestížnejších Masters podnikov," priznal Medvedev, ktorý bol citovaný aj portálom tennisworldusa.

"V posledných desiatich rokoch boli len traja hráči, ktorým sa podarilo ovládnuť tento turnaj, takže je naozaj veľmi zvláštne vidieť moju fotografiu v tuneli víťazov. Všetci hovoria, že potrebujú nové tváre, niečo nové, a tak som im dal niečo nové," tvrdí ruský tenista, ktorý sa preslávil aj vskutku originálnym vzťahom s newyorským publikom.

Nechcem oslavovať svoje výhry

Zverenec Gillesa Cervaru si už zrejme zvykol na prenikavé úspechy, žiaru reflektorov a zápasy proti najlepším hráčom sveta. Tenisových fanúšikov totiž okrem netradičného herného štýlu a prazvláštnej osobnosti baví aj svojím stoickým pokojom, ktorým pripomína bývalého československého tenistu a víťaza olympiády v Soule, Miloslava Mečířa."Nechcem oslavovať svoje výhry. Len zostávam pokojný, robím si svoju prácu. Boom, hotovo," reagovala kométa tohtoročnej sezóny.

Medvedev prechádza dynamickým vývojom, ktorý sa mohol celkom prirodzene odzrkadliť aj na zmene jeho osobnosti. Ruský tenista to však razantne odmieta. "Nemyslím si, že som sa zmenil ako človek. Ako som povedal, ako tenista som možno začal vnímať iné aspekty mojej osobnosti, no nie som si istý, čo to je," zakončil ako vždy tajomný Medvedev. 

Najlepší tenista posledných mesiacov bude patriť k najväčším favoritom na titul aj v londýnskej O2 aréne, kde už v nedeľu 10.11. štartuje tradičný Turnaj majstrov. Prípadný triumf by bol len logickým vyústením jeho fantastickej plavby tenisovým oceánom.


Tagy: Daniil Medvedev

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA