VIDEO Futbalisti už majú dosť čakania na výplaty: Nekompromisná reakcia na úvod ligového duelu!

Momentka zo súboja Club Deportivo Veracruz verzus Tigres UANL
Momentka zo súboja Club Deportivo Veracruz verzus Tigres UANL

VERACRUZ - Veľmi náročné obdobie prežívajú futbalisti mexického tímu Club Deportivo Veracruz. Viacerí hráči nevideli svoje výplaty už šesť mesiacov a len ťažko sa im tak hľadá motivácia do ligových zápasov. Teraz im už ale došla trpezlivosť a svoju nespokojnosť dali jasným činom najavo priamo počas ligového stretnutia.

V ňom sa mexický prvoligista predstavil proti Tigres UANL a diváci sa nestihli ani poriadne usadiť a už neverili vlastným očiam. Neubehlo ani desať minút hry a domáci prehrávali už trojgólovým rozdielom. Pritom úvodné dva góly si nechali streliť bez akéhokoľvek kladenia odporu a snaženia sa loptu súperovi odobrať. Napokon stretnutie skončil prehrou domáceho tímu 1:3. 

Už pred zápasom sa viedli diskusie, či sa stretnutie vôbec uskutoční a dokonca sa zvažovalo aj solidárne neodohratie celého kola najvyššej mexickej súťaže na znak solidarity s tímom Veracruz. Nevyplácanie mesačných záväzkov zo strany klubu sa totiž netýka len mužského tímu, ale ešte horšie je na tom ženský výber mexického celku. Situácia je taká zlá, že kluboví robotníci spávajú na rohožkách na štadióne a deti viacerých hráčov A-tímu boli pre neuhradené výdavky vyhodené zo školy.

Prezident mexickej ligy Enrique Bonilla uviedol, že problémom je fakt, že väčšina hráčov má s klubom len slovné dohody namiesto riadnych zmlúv na papieri. 


Tagy: Club Deportivo Veracruz Tigres UANL

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter - Club Deportivo Veracruz; Video: Youtube

DISKUSIA