VIDEO Valjent prispel k premiérovej ligovej prehre hviezdneho Realu, Barcelona už na ligovom tróne

Joan Sastre a Vinícius JúniorJoan Sastre a Vinícius Júnior Zdroj: profimedia.sk

MADRID - Futbalisti Realu Madrid utrpeli prvú prehru v tejto sezóne najvyššej španielskej súťaže. V sobotnom stretnutí 9. kola prehrali na pôde RCD Mallorca 0:1, v strede domácej obrany prispel k čistému kontu slovenský reprezentant Martin Valjent, ktorý absolvoval celý zápas.

Jediný gól strelil už v 7. minúte Lago Junior. Mallorca dosiahla druhé víťazstvo za sebou a posunula sa na štrnástu pozíciu s desaťbodovým ziskom. Hostia prišli v 74. minúte o vylúčeného Alvara Odriozolu a v tabuľke klesli na druhú priečku o bod za FC Barcelona.

Obhajca titulu nemal žiadne komplikácie na ihrisku Eibaru a zvíťazil 3:0. Do streleckej listiny sa zapísalo kompletné útočné trio "Blaugranas". V 13. minúte si za obranu zabehol Antoine Griezmann a s pomocou žrde otvoril skóre. Po prestávke sa po typických kombinačných akciách Barcelony presadili aj Lionel Messi a Luis Suárez.

Atlético Madrid remizovalo na vlastnej pôde s Valenciou 1:1 a nerozhodný výsledok si pripísalo v treťom súboji za sebou.

SD Eibar - FC Barcelona 0:3 (0:1)
Góly: 13. Griezmann, 58. Messi, 66. Suárez

Atlético Madrid - FC Valencia 1:1 (1:0)
Góly: 36. Costa (z 11 m) - 82. Parejo. ČK: 90.+1 Lee Kang-in (Valencia)

FC Getafe - CD Leganés 2:0 (0:0)
Góly: 64. a 84. Angel

RCD Mallorca - Real Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 7. Junior. ČK: 74. Odriozola (Real) po 2. ŽK