Neospravedlniteľné zlyhanie utrápeného Realu Madrid: Hrozné výkony brankárskej jednotky!

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

MADRID - Herná kríza v Reale Madrid je nepopierateľná a v sobotu na seba našila ďalší gombíček mizérie. Beznádejné pusinky prehrali na pôde nováčika z Mallorcy 0:1, gól inkasovala už v siedmej minúte. Krásnym vonkajším obstrelom prekonal Thibauta Courtoisa útočník Lago Júnior. Do konca zápasu už Real nedokázal reagovať a prehral. Nielen to, priebežne stratil prvú pozíciu, vďaka výhre 3:0 nad Eibarom sa na prvé miesto dostala FC Barcelona.

Fanúšikovia Realu Madrid nevedia vedeniu klubu odpustiť, že sa rozlúčilo so spoľahlivým Kostaričanom Keylorom Navasom a po roku vysedávania ho poslalo do PSG. Od leta 2018 pôsobí v Reale Thibaut Courtois, ktorý prišiel z Chelsea Londýn. S jeho výkonmi ale zatiaľ absolútne nemôže panovať ani trochu spokojnosť. 

Pri porovnaní s výkonmi Keylora Navasa sa ani netreba čudovať, že priaznivci kráľovského veľkoklubu hromžia čoraz viac. Pravda, za zníženou produktivitou stojí najmä odchod Cristiana Ronalda, avšak brankársky problém taktiež nemožno ignorovať. Courtois sa doteraz neprezentoval ako strážca svätyne radený medzi svetovú špičku. V prebiehajúcej sezóne zastavil zákrokom 11 pokusov súperov a inkasoval 12-krát. Nič, na čo by mohol byť hrdý. 

Tréner Zinedine Zidane má na lavičke pripraveného Alphonseho Areolu, ktorý by bol pri súčasnej forme Courtoisa len ťažko horším brankárom. Dá mu majster sveta z roku 1998 dôveru v utorňajšom zápase na žeravej pôde Galatasarayu Istanbul? 

 

 


Tagy: Real Madrid RCD Mallorca Thibaut Courtois

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Bernat Armangue; Twitter/BR Football

DISKUSIA