Slafkovský kvôli jednému ťuku prišiel o pódium: Primárne sme tu kvôli tréningu

Alexander Slafkovský
Alexander Slafkovský

BRATISLAVA - Slovenský kanoista Alexander Slafkovský obsadil 4. priečku v nedeľňajšom finále mužov v disciplíne C1 na olympijských testovacích pretekoch v japonskom Tokiu. Bol síce najrýchlejší spomedzi všetkých štartujúcich, ale dotyk na bránke číslo desať ho stál pódiové umiestnenie.

"Primárne sme tu kvôli tréningu, ale preteky sú preteky. Keď sa človek ocitne na štarte, chce ísť naplno. Po pauze od majstrovstiev sveta som stratil taký jemnocit a zistil som, že strašne veľa ´ťukám´. Na desiatej bránke som mal dotyk a cítil som, že ma to bude stáť dobré umiestnenie a postup do ´test eventu´, ktorý bude na budúci víkend," vyhlásil Slafkovský.

Skúsený 36-ročný Lipták je v týchto dňoch s ďalšími krajanmi Matejom Beňušom (C1M), Eliškou Mintálovou (K1Ž) a Jakubom Grigarom (K1M) v japonskom Tokiu, kde sa snažia načerpať čo najviac poznatkov o novom areáli, v ktorom sa bude súťažiť na budúcoročných OH. V "krajine vychádzajúceho slnka" je aj Michal Martikán, avšak iba v pozícii predjazdca.

"Napriek tomu, že nie som úplne vo forme. Dokážem tu jazdiť rýchlo, čo je pozitívne. Prichádzame stále na to, čo obnáša kanál. Je to niečo nové, charakter vody je taký ťahavý. Keď už aj naša pani doktorka povedala, že vyzeráme vo vode nejakí biedni, asi je očividné, že to nie je také ladné," dodal Slafkovský so smiechom.

V nedeľňajších finálových jazdách sa okrem neho predstavili aj Matej Beňuš, ktorý bol v mužskej "céjednotke" piaty za Slafkovským, a tiež Eliška Mintálová. Tá skončila v ženskej K1 štvrtá. Od pondelka čaká slovenský tím tréningový týždeň, na ktorého konci budú opäť preteky.


Tagy: Alexander Slafkovský

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA