Hudáček sa postavil na hlavu a ošklbal favorita: 38 zákrokov, spoluhráči chytali spolu s ním

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: profimedia.sk

PETROHRAD - Slovenský brankár v službách moskovského Spartaka Július Hudáček sa v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade SKA Petrohrad nemohol sťažovať na nedostatok práce. Počas duelu proti jednému z ašpirantov na prvenstvo v súťaži naňho smerovalo až 40 streleckých pokusov. Za seba pustil iba dva puky a Spartak napokon dosiahol cenný triumf 3:2.

Moskovčania na horúcom ľade v Petrohrade zaznamenali druhé víťazstvo v priebehu dvoch týždňov - 7. októbra tam vyhrali taktiež 3:2, akurát vtedy po predĺžení. "V zápase bolo niekoľko náročných momentov. Každý dobre vie, aký má Petrohrad silný útok. Po tom, ako domáci znížili na 2:3, sme to mali ťažké. V posledných 30 sekundách bolo pred bránkou veľa hráčov, mnoho striel a dobýjania. Všetci spoluhráči boli skvelí, chytali puk spolu so mnou," povedal Hudáček pre oficiálny web Spartaka.

Tridsaťjedenročný rodák zo Spišskej Novej Vsi si poriadne zachytal, ale priznal, že obľubuje práve takéto stretnutia. "Mám rád také zápasy, keď na mňa ide veľa striel, keď súper poriadne útočí... Zhováral som sa aj s brankárom SKA Magnusom Hellbergom. Povedal, že keď súper vystrelí iba občas, pre gólmana je to veľmi nepohodlné. V tomto s ním súhlasím," zdôraznil Hudáček.

Spartak je v tabuľke Západnej konferencie na priebežnom 7. mieste, ktoré zaručuje účasť v play-off o Gagarinov pohár. V dvadsiatich dueloch nazbieral identický počet bodov. Mohlo ich byť aj viac, nebyť niekoľkých zakopnutí s papierovo slabšími protivníkmi. "Proti Petrohradu sme hrali veľmi dobre od prvých minút a podľa systému, ktorý máme. Všetci chlapci sa snažili, hádzali sa do striel. Po zápase náš kapitán v šatni povedal správne slová, že s takým zanietením musíme nastupovať do každého duelu," dodal Július Hudáček.

Viac o téme: Spartak Moskva SKA Petrohrad Július Hudáček
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy