FOTO hrozivej nehody bývalého majstra sveta: Takmer mu rozmliaždilo hlavu, chýbali centimetre!

Tom BoonenTom Boonen Zdroj: SITA/AP/Dario Belingheri

BRATISLAVA - Majster sveta v cyklistike z roku 2005 Tom Boonen po skončení úspešnej kariéry presedlal do sveta motoristického športu. V sobotňajších pretekoch Supercar Benelux Challenge mal však na okruhu v holandskom Assene vážnu nehodu, z ktorej akoby zázrakom vyviazol bez zranení. Boonen mal však poriadne šťastie, keďže s Nemcom Kennethom Heyerom havarovali v rýchlosti viac než 200 km/h.

"Predbehol som Kennetha. Myslím si však, že ma nevidel a narazil do mňa. Výsledkom bola veľká havária, ktorá sa mohla skončiť veľmi zle. Jeho auto doslova pristálo na mojom, iba 10 centimetrov od mojej hlavy. Mal som naozaj veľmi veľké šťastie," cituje slová Toma Boonena portál cyclingnews.com. Zaujímavosť je, že nehoda sa udiala iba deň po tom, ako 39-ročný Belgičan vyhral svoje prvé automobilové preteky, s čím sa pochválil na sociálnej sieti instagram.

Boonen má za sebou úspešnú cyklistickú kariéru. Pred 14 rokmi hrdo nosil dúhový dres pre majstra sveta a pri druhom titule majstra sveta Slováka Petra Sagana (Dauha 2017, pozn.) obsadil tretie miesto. Rodák z mesta Mol "ničil" súperov najmä počas jarných monumentálnych klasík. Trikrát vyhral preteky Okolo Flámska a až štyrikrát sa radoval z triumfu na velodróme v Roubaix. Práve na podujatí nazývanom "Peklo severu" uzavrel v apríli 2017 kapitolu úspešného cyklistu.

Viac o téme: Tom Boonen