S jedom rastie chuť: Gólový bombardér Detvy túži ešte po vyšších métach

Ján Sýkora
Ján Sýkora

BRATISLAVA - Hokejisti HC 07 WPC Koliba Detva vstúpili do tipsportligového ročníka 2019/2020 piatimi prehrami po sebe, ale v ostatných týždňoch sa šplhajú v tabuľke čoraz vyššie. Momentálne sú na 7. mieste a víťazstvom v nedeľňajšom dueli v Trenčíne (6:3) sa priblížili k šiestej Dukle na rozdiel štyroch bodov.

"Zo začiatku nám to jednoducho vždy ušlo pomedzi prsty o gól, akurát proti Michalovciam sme to pokazili úplne. Bolo to však aj tým, že sme prehrali tri alebo štyri zápasy po sebe a odrazilo sa to aj na morálke mužstva. Potom pribudol do mužstva Peter Šišovský, zranil sa Ladislav Ščurko a nanovo sa skladali všetky ´päťky´. Sadli sme si. Stačilo nám vyhrať jeden zápas, aby sme získali trochu viac sebadôvery," uviedol v rozhovore pre agentúru SITA útočník Detvy Ján Sýkora.

Skúsený 29-ročný útočník aj s reprezentačnou minulosťou v nedeľňajšom dueli pod Čákovým hradom strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Najmä on bol strojcom nečakaného triumfu nad Duklou. Rovnako produktívny s bilanciou 2+1 bol aj koncom septembra pri víťazstve v Nitre (5:3), ale najvydarenejšie stretnutie v doterajšom priebehu súťaže zažil prednedávnom v košickej Steel Aréne, kde ešte v závere uplynulej sezóny aj pôsobil. Pod víťazstvo Detvy 4:1 sa podpísal hetrikom.

Ján Sýkora má momentálne na konte deväť presných zásahov a v poradí strelcov Tipsport ligy mu s Tomášom Zigom z bratislavského Slovana patrí 3. priečka za Kanaďanom v službách Zvolena Kylom Danielom Bonisom (11) a Marcelom Haščákom z Košíc (13). V kanadskom bodovaní je na 9. pozícii, v 12 vystúpeniach zaznamenal 14 bodov. Cieľ pre tento ročník má však ďaleko vyšší. "Chcel by som ´spraviť´ cez 40 bodov. Nikdy sa to však nespraví samo. Musíme celé mužstvo pracovať a tie body prídu," vyjadril nádej.

Tohtosezónne účinkovanie si Sýkora zatiaľ užíva. Ako rodáka z Detvy ho teší, že premiérovo v kariére pomáha tomuto mužstvu v najvyššej súťaži. "Je to pekný pocit. Ľudia ma tu poznajú už od čias, keď som bol malý chlapec. Som rád, že môžem pomáhať hokeju v Detve na najvyššej úrovni. Chceme byť v tabuľke čo najvyššie a som presvedčený, že to pokojne môže takto dobre dopadnúť," dodal na záver.


Tagy: Ján Sýkora HC 07 WPC Koliba Detva

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Ján Krošlák

DISKUSIA