Kluby NHL majú v hľadáčiku slovenský talent: Šance na drafte vyzerajú viac než dobre!

Samuel Kňažko
Samuel Kňažko

BRATISLAVA - Jeden z najväčších talentov slovenského hokeja je pred bránami draftu NHL a všetko nasvedčuje tomu, že si ho niektorý z tímov vyberie. Svoj hokejový um si momentálne cibrí vo Fínsku, teda v krajine, ktorá je aktuálnym majstrom sveta. Bodový skok ukazuje, že talentovaný obranca Samuel Kňažko má všetky predpoklady na to, aby sa po vzore Erika Černáka či Martina Fehéváryho pozrel do najlepšej ligy sveta.

Kňažko má na ľade solídny prehľad, dokáže podržať puk a presne prihrať spoluhráčom v útoku. Tieto kvality potvrdzuje rok čo rok v mládežníckej reprezentácii Slovenska. Vlani si obliekal dres fínskeho tímu TPS Turku U20 a okamžite zaujal. V 49 zápasoch si ako obranca pripísal slušných 17 bodov. V aktuálnom ročníku je to ešte lepšie. Na zisk 13 bodov potreboval iba 19 zápasov.

"Od minulej sezóny sa nejaké veci zmenili. Som tu už druhý rok. Tréneri ma poznajú a vedia, čo odo mňa očakávať. Dostávam omnoho viac priestoru na ľade ako vlani. Vtedy som nehrával tak často presilovky, zatiaľ čo teraz som ich pravidelnou súčasťou. Figurujem na ľade aj počas oslabení, čo taktiež hodnotím pozitívne," povedal v rozhovore pre Športky stále iba 17-ročný obranca a pokračoval: "Čo sa týka bodov, je to pokrok, ale extra to nevnímam. Nie je to len o nich. Darí sa mužstvu, takže sa samozrejme darí aj hráčom v individuálnych štatistikách. Takisto som o rok starší, takže som sa vo všetkom zlepšil."

Život profesionálneho hokejistu zažíva naplno, hoci sa ešte musí venovať aj škole. Zatiaľ čo rovesníci môžu oddychovať a tráviť čas vonku, Kňažko poctivo zarezáva. Letnú prípravu absolvoval so skúseným Romanom Švantnerom v Banskej Bystrici. Teraz žne ovocie tvrdej práce. Záujem o jeho služby začínajú prejavovať aj zámorské tímy, s ktorými už prebehli aj prvé kontakty: "Som si vedomý, že moje meno sa objavuje v súvislosti s draftom, ale absolútne to nevnímam. Šance na drafte budem riešiť až po konci sezóny. Myslím si však, že mám veľkú šancu. Bol som už v kontakte s niektorými tímami NHL. Prípadný skok do zámorského hokeja si viem predstaviť. Bude sa to všetko odvíjať od draftu."


Tagy: TPS Turku Samuel Kňažko

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
TASR – Martin Palkovič

DISKUSIA