Fenomenálny Ronaldo rozjasal fanúšikov: Slová, ktoré chceli počuť milióny nadšencov

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

TURÍN - Vek je len číslo. Toto okrídlené slovné spojenie má rád aj svetoznámy futbalista Cristiano Ronaldo. Tridsaťštyriročný kanonier Juventusu Turín aj portugalskej reprezentácie ubezpečuje svojich fanúšikov, že sa ešte nechystá do futbalového dôchodku.

"Vek je iba číslo. Neznamená to, že ak máte 34, 35 alebo 36 rokov, ste už na konci kariéry. Svojimi výkonmi, ostrosťou v súbojoch aj uvažovaním o hre stále dokazujem, že sa cítim dobre a tiež zrelší. To potom urobí rozdiel," skonštatoval Cristiano Ronaldo pred utorkovým súbojom Ligy majstrov Juventus Turín - Lokomotiv Moskva.

Ronaldo známy svojou tvrdou životosprávou a stopercentnou prípravou na zápasy sa nachádza v druhej sezóne svojho štvorročného kontraktu s talianskym multišampiónom Juventusom Turín. U svojich fanúšikov však vyvolal pochybnosti, keď sa nedávno v jednom z rozhovorov vyjadril, že si vie predstaviť seba šťastného aj mimo futbalu a ktovie, čo sa stane o rok či dva. Rodák z Funchalu na ostrove Madeira nedávno oslávil 700. gól v profikariére a tradične figuruje medzi nominovanými hráčmi na Zlatú loptu. Ide o prestížnu bilančnú anketu, ktorú organizuje francúzsky odborný časopis France Football a ktorú futbalista známy pod skratkou CR7 v minulosti už päťkrát vyhral. Podľa vlastných slov sa však aktuálne zaoberá viac myšlienkami na zisk tzv. treble s Juventusom Turín, čiže triumfom v talianskej najvyššej súťaži Serie A, pohárovej súťaži Coppa Italia ako aj prestížnej Lige majstrov.

"Chceme zvíťaziť v Serie A, ale aj domácom pohári a tiež v Champions League. Uvedomujeme si, že nič nedostaneme zadarmo a všetko sú to náročné méty. Myslím si však, že nič nie je nemožné. Naopak možné je všetko, ak človek chce a záleží mu na tom," myslí si Cristiano Ronaldo. Zároveň doplnil, že individuálne trofeje už pre neho neznamenajú toľko, ako tie tímové. "Najdôležitejší zo všetkého je tímový úspech. Ak dosiahnete úspech ako mužstvo, znamená to zároveň väčšiu šancu na individuálne ocenenia. Ale Zlatá lopta je momentálne pre mňa až na druhom mieste," odkázal Ronaldo svojim fanúšikom aj súperom.

Majster Európy z roku 2016 a víťaz Ligy národov 2019 dodal, že okrem futbalu nachádza uspokojenie aj v rodinnom živote. "Šťastie nie je len streliť gól a vyhrať zápas. Je to aj prísť potom domov a vidieť svoje deti šťastné. A keď povedia ´gratulujeme oci k ďalšiemu gólu´, je to pre mňa ďalšia motivácia tvrdo trénovať, odohrať čo najlepšie zápasy a naďalej zabávať ľudí futbalom, ktorý je stále moja vášeň."


Tagy: Cristiano Ronaldo Juventus Turín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Alessandro Di Marco

DISKUSIA