Európsky futbalový pútnik otvorene o zvláštnych metódach v Juventuse: Bol to pre mňa šok!

Stretnutie futbalových ikon - Patrice Evra a Miroslav Klose
Stretnutie futbalových ikon - Patrice Evra a Miroslav Klose

TURÍN - OGC Nice, AS Monako, Manchester United, Juventus Turín, West Ham United či Olympique Marseille. V týchto kluboch sa mohli v rôznych fázach kariéry tešiť z prítomnosti Patricea Evru, francúzskeho ľavého obrancu, ktorý nedávno ukončil kariéru. Najväčšie úspechy žal v Manchestri United po boku hrajúcich ikon typu Ryan Giggs, Paul Scholes, Rio Ferdinand, Wayne Rooney a ďalší.

Rodák zo senegalského hlavného mesta Dakar sa vyspovedal, že pôsobenie v Manchestri United chutilo akoby bol na prázdninách. Nečudo, veď vyhrával jednu trofej za druhou, mal vedľa seba velikánov vrátane toho najväčšieho zo všetkých - Sira Alexa Fergusona na manažérskom poste. 

Za Manchester United odohral bezmála 400 zápasov, hral zaň osem rokov, vyhral Ligu majstrov a päť ligových titulov. Pri porovnaní s iným veľkoklubom, turínskym Juventusom, má jasno v otázke, kde sa cítíl náročnejšie. 

"S Manchestrom som vyhral veľa trofejí a nebojím sa povedať, že v porovnaní s Juventusom som mal pocit ako na dovolenke. Spôsob, akým v Turíne trénovali, pracovali, hoci aj dva dni pred zápasom v hoteli. Trénujete aj v deň zápasu. Z mentálneho hľadiska to je dôvod, prečo som hrdý na to, že som hral za Juventus. Išlo o jednu z najnáročnejších výziev v mojom živote a behom mesiaca ste mali jeden voľný deň," odkryl tajomstvá Evra. 

Evra pokračoval v rozprave o hraní za talianskeho giganta a prezradil ďalšie zaujímavosti, o ktorých mnohí možno netušili. "Všetko kontrolujú. Nútia vás jesť v klube, veľa som sa naučil aj po taktickej stránke. Neužil som si síce životný štýl, pretože rád mám kontrolu sám nad sebou, ale pre niektorých mladých hráčov je to dôležité." 

Absolvent 82 zápasov za Juventus priznal, že v klube chceli od neho aj jednu zvláštnu činnosť, pri ktorej trochu zostáva stáť myslenie. V niečom pripomína napríklad zastarané metódy v ruskom hokeji, ktoré sa už nikde inde nevyužívajú. "Pamätám si, že chceli, aby som bežal 12 kilometrov. Niekedy to nedávalo zmysel, lebo sme stále mali loptu. Niektoré zápasy som odbehol 9 alebo 10 kilometrov. O dva dni na tréningu musíte aj tak odbehnúť 12 km. Preto som tie dva až tri km bežal naviac. Tréning je ťažší než zápas. Niektorí ľudia hovoria, že hrať v Taliansku je ľahšie, ale neboli by schopní ani trénovať. Bol to pre mňa šok," uzavrel Evra turínsku kap


Tagy: Manchester United Patrice Evra Juventus Turín West Ham United Olympique Marseille AS Monako

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Andrew Medichini

DISKUSIA