VIDEO Dvojica Cehlárik - Lantoši spieva poriadne hlasno: Bodová žatva na ľade Bridgeportu!

Peter Cehlárik
Peter Cehlárik

BRIDGEPORT - Jediný utorkový zápas v American hockey league (AHL) priniesol štvorbodové slovenské predstavenie. Útočníci Peter Cehlárik a Róbert Lantoši strelili po góle, pridali aj asistenciu a nasmerovali svoj tím Providence Bruins za víťazstvom 4:0 na ľade tímu Bridgeport Sound Tigers.

Obaja Slováci mali na konci zápasu po jednom plusovom bode a stali sa súčasťou hviezdneho tria. Lantoši sa stal druhou a Cehlárik treťou hviezdou. Honor prvej hviezdy si odniesol brankár Bruins Max Lagace, ktorý 30 zákrokmi vychytal shutout.

Cehlárik má z piatich zápasov v aktuálnej sezóne AHL 7 bodov (5+2) a nesie výrazný podiel na druhom mieste Providence v tabuľke Atlantickej divízie AHL. Momentálne mu patrí 13. priečka medzi najproduktívnejšimi hráčmi súťaže. Lantoši zatiaľ odohral štyri zápasy v tejto sezóne a má z nich 4 body za 2 góly a 2 asistencie.

"Je vždy dobré skórovať takto skoro, špeciálne na ľade súpera. Myslím si, že tímu pomáha, keď dá gól v úvode a dnes sa cítil dobre. Snažím sa všetko brať deň po dni. Zajtra je nový deň a tento zápas je už minulosťou. Je čas prevrátiť stránku a začať rozmýšľať o nasledujúcom zápase," povedal Cehlárik po zápase. 

Utorkový výsledok AHL:

Bridgeport - Providence 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Róbert Lantoši 1 gól, 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod, druhá hviezda, Peter Cehlárik (obaja Providence) 1 gól, 1 asistencia, 1 strela, 1 plusový bod, tretia hviezda


Tagy: Bridgeport Sound Tigers Providence Bruins Peter Cehlárik. Róbert Lantoši

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
providencebruins.com; Video: YouTube/TheSoundTigers

DISKUSIA