Slovenky zabojujú o Budapešť: Proti Veľkej Británii na antuke v bratislavskom NTC

Slovenský fedcupový tím po získaní tretieho rozhodujúceho bodu Dominiky CibulkovejSlovenský fedcupový tím po získaní tretieho rozhodujúceho bodu Dominiky Cibulkovej Zdroj: TASR – Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenské tenistky odohrajú kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Pohára federácie proti Veľkej Británii na antuke v bratislavskom NTC. Zápas sa uskutoční 7.-8. februára 2020. Jeho víťaz si zabezpečí účasť v Budapešti, kde bude tucet tímov 14.-19. apríla bojovať o cennú trofej.

Istotu účasti na finálovom turnaji už majú tohtoroční finalisti Austrália a Francúzsko, ďalej domáce Maďarsko a Česko ako držiteľ voľnej karty od ITF. Kvarteto doplní osem úspešných kvalifikantov. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

S Britkami majú Slovenky priaznivú bilanciu 1:0, v roku 2006 ich zdolali na turnaji 1. skupiny regionálnej zóny v bulharskom Plovdive. Zverenky kapitána Mateja Liptáka sa v apríli po triumfe 3:1 nad Brazíliou na antuke v NTC udržali v II. svetovej skupine. Dva body získala Dominika Cibulková, ktorá pred domácimi fanúšikmi ukončila svoju fedcupovú kariéru, tretí pridala Viktória Kužmová. Koncom júna schválili nový model Pohára federácie, ktorý by mal zvýšiť atraktivitu tejto prestížnej tímovej súťaže.

Viac o téme: Slovensko Veľká Británia Viktória Kužmová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články