Suverénny vstup do bojov o MS: V Azerbajdžane sme nedali šancu Čiernej Hore!

Radosť slovenských futsalistov po strelení góluRadosť slovenských futsalistov po strelení gólu Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

BAKU - Slovenskí futsalisti suverénne zvíťazili v stredu v úvodnom zápase na turnaji hlavnej fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2020 nad Čiernou Horou 5:0. V Baku sa ešte zverenci reprezentačného trénera Mariána Berkyho stretnú vo štvrtok s Moldavskom a v sobotu s domácim Azerbajdžanom.

Duel 3. skupiny rozhodli favorizovaní Slováci vďaka gólom Petra Kozára, Dušana Rafaja, Tomáša Drahovského (dva) a Gabriela Ricka. Do tzv. Elite Round kvalifikácie postúpia prví dvaja zo skupiny.

"Sme radi, že sme vstúpili do kvalifikácie víťazne. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, súper bol fyzicky veľmi silový a vyhľadával súboje.  Prvý polčas sme sa mu prispôsobili. Preto aj stav bol iba 1:0, aj keď sme mali ešte niekoľko vyložených šancí. Druhý polčas bol z našej stany už lepší, Čierna hora musela viac otvoriť hru. My sme sa zamerali viac na defenzívu a po pekných akciách strelil pekné góly. Dobre sme bránili ich power play a navýšili sme náskok. Chalanom gratulujem a ideme sa pripraviť na ďalšieho súpera, ktorým bude Moldavsko. To dnes prehralo s Azerbajdžanom 1:3 a hralo perfektne. Takže to bude veľmi ťažký súper, my ale veríme, že to zvládneme," povedal tréner Berky.