Španieli si to všimli tiež, velebia výkon Slavie: Hrá, ako keby mala vyhrať Ligu majstrov!

Hráči Slavie ďakujú fanúšikom po zápase s Barcelonou
Hráči Slavie ďakujú fanúšikom po zápase s Barcelonou

PRAHA/BARCELONA - Španielske médiá chvália futbalistov Slavie po stredajšej domácej prehre 1:2 s Barcelonou za sebavedomý a fyzický futbal, enormné nasadenie a entuziazmus. Favorizovaní Katalánci si podľa nich v skupine Ligy majstrov pripísali šťastné či nepresvedčivé víťazstvo, pri ktorom sa v Prahe trápili až do poslednej minúty. Médiá chvália predovšetkým brankára Marca-Andrého Ter Stegena, ktorý podľa nich podržal Barcelonu v tejto sezóne doteraz vo všetkých stretnutiach v Lige majstrov.

"Slavia hrá, ako keby mala Ligu majstrov vyhrať. Má tak vysoké sebavedomie, že proti Barcelone, Dortmunde a Interu nastupuje s rovnakou vierou, s akou poráža Zlín alebo Opavu," píše o výkone domácich futbalistov denník El País. Pražania zatienili favorita svojím entuziazmom, zato Barcelona nepredviedla svoj futbal a energiu.
 
Podľa denníka Marca sa stretli dva odlišné štýly, keď domáci tím vyrukoval s fyzickým futbalom, napádaním a nasadením, zatiaľ čo hostia vsádzajú na praktický futbal s držaním lopty. "Táto rovnica našla riešenie hneď v tretej minúte, keď Messi ukradol loptu Ševčíkovi, rýchlo si ju vymenil s Arthurom a poslal ju ďaleko mimo dosahu Kolářa," uvádza denník a vyzdvihuje, že argentínsky útočník sa ako prvý trafil v 15 ročníkoch súťaže za sebou.
 


Katalánsky denník Sport napísal, že Barcelona zdolala bojovnú Slaviu, aj keď sa trápila až do záverečného hvizdu. "Napriek víťazstvu a prvému miestu v tabuľke Valverdeho tím na ihrisku nepresvedčil," uvádza. Skorý gól podľa denníka mohol nalomiť ambicióznu taktiku kouča Slavie Trpišovského. "Ale zhruba v polovici prvého polčasu jeho žiaci prvýkrát donútili Ter Stegen konať, strela Zeleného mohla ľahko znamenať vyrovnanie," dodáva.
 
El País píše, že Slavia do polčasu nevyrovnala kvôli vychýlenej muške, ale aj kvôli tomu, že nemecký brankár proti Zelenému, Masopustovi aj Olayinkovi vytiahol rozhodujúce zákroky. "Po prestávke Slavia ďalej praktizovala svoj futbal, ktorý sa môže zdať chaotický, ale nie je. Sila českého tímu, podporená neúnavnými fanúšikmi, sa prejavila po piatich minútach," komentuje Sport Bořilovo vyrovnanie z 50. minúty.
 
"Barcelona bola na kolenách, ale pomohlo jej šťastie v podobe vlastného gólu Olayinky, ktorý telom zrazil Suárezov center po priamom kope Messiho. Bolo to prvýkrát, čo sa po zmene strán Barcelona dostala za polku ihriska," píše denník AS. Pripomína, že Suárez dal v Lige majstrov naposledy gól vonku pred viac ako štyrmi rokmi a čakal na neho už 20 zápasov.
 
Slavia podľa Sportu dala do zvyšku zápasu "viac srdce ako hlavy" a Barcelonu zamkla. "Vybičovala sa k maximu, aby predviedla svoju najbojovnejšiu možnú verziu. Ale nestačilo to a musela sa skloniť pred 'Los Culés', ktorí z Prahy odchádzajú s utrápeným víťazstvom, ale čo je dôležitejšie, s tromi bodmi a vedením v skupine," uzatvára Sport .
 
Podľa denníka Marca je po stredajšom výsledku Slavia prakticky vyradená, ale "v najsilnejšej skupine" Ligy majstrov by mala byť pyšná na to, ako si plní úlohy.

Tagy: FC Barcelona Slavia Praha

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia; Video: BR Football

DISKUSIA