Klobúk dole pred bojovnou družinou Slavie: Slová hrdého kouča... Keď prehrať, tak takto

Hráči Slavie predviedli proti Barcelone parádny výkon
Hráči Slavie predviedli proti Barcelone parádny výkon

PRAHA - Napriek tomu, že futbalisti Slavie podľahli Barcelone v treťom kole základnej skupiny Ligy Majstrov tesne 1:2, tréner Jindřich Trpišovský bol na hráčov pyšný. Pražania podľa neho od 20. minúty predviedli fantastickú hru s radom skvelých individuálnych výkonov a pri troche šťastia mohli päťnásobného víťaza súťaže obrať o body. Mrzelo ho, že prehrali dvomi polovlastnými gólmi.

Trpišovský pyšný napriek prehre

"Nehovorím to príliš často, ale keď vynechám prvých 20 minút, musím povedať, že chlapci hrali fantasticky. I keď je to prehra a bez bodov, náš výkon postupne gradoval. Podali sme skvelý tímový výkon a individuálne výkony niektorých našich hráčov boli zrovnateľné so súperovými. Keď prehrať, tak prehrať takto. Som na chlapcov pyšný," povedal Trpišovský na tlačovej konferencii. 

Jeho zverenci prehrávali od tretej minúty po góle Lionela Messiho. Päť minút po pauze vyrovnal Jan Bořil, ale v 57. minúte rozhodol o triumfe favorita vlastný gól domáceho Petera Olayinku. "Zaačali sme zle, prvých 20 až 25 minút sme boli ďaleko od hráčov. Pomohla nám prvá šanca a od tej doby sa hral vyrovnaný zápas. Skončilo sa to 1:2, ale zápas sa mohol podľa mňa skončiť i 2:1 a hovorili by sme o šťastí, že napríklad nepremenili šance. Je škoda, že sme prehrali takýmto gólom po neuveriteľnom odraze, takouto súhrou okolností. Dali sme si v podstate dva vlastné góly," ľutoval Trpišovský. 

Vidieť Piquého, ako skáče do striel...

V posledných desiatich minútach dostali slávisti Barcelonu pod tlak a katalánsky gigant sa bránil iba s vypätím síl, na čo nie je zvyknutý. "V posledných 10 minútach sme si vytvorili veľa možností, ktoré sa mohli skončiť gólom. V niektorých situáciách sme ich donútili, že nám de facto odovzdali loptu. Vidieť Piquého, ako skáče do striel...," podotkol Trpišovský. 

"Futbal sa ale hrá na góly a rozhoduje kvalita riešenia situácií v pokutovom území. To nám ukázala Barcelona pri prvom góle. Chlapcov neskutočne mrzí táto prehra. Sedia dole v šatni a sú hotoví. Je mi ľúto aj za nich. Bóřa je dnes jediný víťaz, pretože dal gól," dodal Trpišovský. 

Pozitívny herný prejav v každom zápase

Slavia má po troch z šiestich zápasov skupiny na konte jediný bod za úvodnú remízu 1:1 na pôde Interu Miláno, i keď herne nesklamala v žiadnom zápase. "Hovoril som pánovi Tvrdíkovi (šéf Slavie), že urobíme päť až sedem bodov, teraz sa nám to skracuje. Hovoril som, že doma potrápime všetky tímy zo skupiny, bohužiaľ, v oboch zápasoch sme tu prehrali. Máme jeden bod, ale v každom z tých troch zápasov sme siahali po bodovom zisku. Ak zvládneme mať vo všetkých zápasoch takýto prejav, bude to pre mňa zadosťučinenie," povedal odhodlaný tréner Slavie. 

Slavia podľa svojho lodivoda dopláca v LM hlavne na neposlušnú koncovku. "Keď sčítam všetky tri zápasy, dali sme dva góly, čo je hrozne málo na to, koľko sme mali šancí. Na tejto úrovni je to strašne trestuhodné. Vždy sa bavíme o tom, že v takomto zápase si vytvoríte jednu, dve šance a keď ich nedáte, nemôžete uspieť. My si ich vytvoríme päť či šesť a beztak neuspejeme. To sú rozhodujúce momenty," uviedol Trpišovský. 

"Tretí zápas sme v tom sklamali. Možno je to ťažobou okamihu, viete, aký je to zápas, akú eufóriu by to spôsobilo. Ste napríklad zbrklejší než v lige," premietal kouč zošívaných. 


Tagy: FC Barcelona SK Slavia Praha Jindřich Trpišovský

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA