Pýcha i sklamanie kapitána Slavie: Úžasná spomienka, žiaľ nad tutovkami a pocta Messimu

Jordi Alba a Tomáš Souček
Jordi Alba a Tomáš Souček

PRAHA - Záložníka futbalistov Slavie Tomáša Součeka mrzelo, že si jeho tím v treťom zápase základnej skupiny Ligy majstrov nedokázal po vyrovnanom priebehu hry proti favorizovanej Barcelone pripísať ani bod a prehral 1:2. Zo zápasu si ale odniesol i mimoriadny zážitok, keď pred výkopom ako kapitán Pražanov stál po boku svojho náprotivka Lionela Messiho.

Chýbalo iba vyvrcholenie

"Je to krásna spomienka. Byť ako kapitán proti Messimu je nepopísateľné. Neviem, či som si to niekedy vysníval. Za to som veľmi rád, že sme tam takto stáli," povedal Souček novinárom. Argentínsky útočník a ťahúň katalánskeho celku sa na výhre svojho tímu podieľal úvodným gólom a centrom na zadnú tyč, po ktorom si Olayinka nešťastne strelil vlastný gól. 

"Keď mal loptu, smrdelo to po góle alebo šanci. To, čo im dokáže vytvoriť, je neuveriteľné. On im robí celú hru. Keď má loptu, natiahne na seba jedného alebo dvoch hráčov, niekoho obohrá alebo niekoho pošle samého na bránu. Nie je divu, že je s Ronaldom najlepší na svete," konštatoval Souček. 

Zápas s katalánskym gigantom si užil. "Bolo to skvelé. Barcelona je najlepší tím na svete a my si to s nimi rozdáme na férovku a takto to dopadne. Hráme s nimi vyrovnaný futbal. Všetci sa na nich pozeráme v televízii a užívame si každý zápas, ktorý hrajú. A teraz sme sa s nimi stretli na ihrisku a dokázali sa im vyrovnať. V takejto konfrontácii je to pre každého krásna spomienka, zážitok, ale chýba iba to vyvrcholenie," uviedol 24-ročný český reprezentant. 

V lige pokojní, ale toto je Liga majstrov

"Je neuveriteľné hrať s Barcelonou takýto vyrovnaný zápas alebo ich možno i predčiť v hre, ale zase je to bez bodu ako s Dortmundom. Na ten zápas budeme po čase spomínať v dobrom, ale teraz nás mrzí, že bod, alebo výhra neprišli," prehlásil Souček. 

Hlavným rozdielom bola podľa neho produktivita. "Čo som počul, tak sme ich prestrieľali. Vybavujem si veľmi veľa šancí, náznakov, čo sme mali vo vápne. Posledných desať minút sme ich prakticky zatlačili. Chýbajú k tomu body. Keď chceme s týmito tímami uspieť, tak potrebujeme premeniť skoro každú šancu a my premeníme jednu zo šiestich," mrzelo rodáka z Havlíčkovho Brodu. 

Červeno-bielým chýba podľa Součeka pokoj v koncovke. "V lige sme pokojnejší, ale toto tu je Liga majstrov. Keď niekto vidí, že má šancu dať gól, tak napríklad spanikári, alebo sa snaží zahrať čo najrýchlejšie. Potrebujeme viac pokoja. Veľmi je to aj o skúsenostiach. Každý súper má v týchto sférach desiatky štartov. My ich máme sotva desať. Do ďalších zápasov sa potrebujeme upokojiť a keď dáme góly, urobíme aj body," verí Souček. 

Pekná hra nikoho nezaujíma

Teší ho, že Slavia po remíze 1:1 na Interi Miláno a domácej prehre 0:2 s Dortmundom predviedla ďalší vydarený výkon. "Je to pozitívum pre nás všetkých, Sme veľmi radi, že sa vyrovnáme alebo predčíme tieto tímy. To nás teší. Musíme si z toho zobrať iba to najlepšie," povedal Souček. 

"Je pre nás skvelé, že tu sa tie tímy proti nám boja o výsledok a v posledných minútach zdržujú a odkopávajú do autu. To je niečo úžasného, ale keď sa niekto pozrie na tabuľku, nikto to nevie, nikoho to nezaujíma a máme iba bod," uviedol slávistický odchovanec. 

Hoci sú červeno-bieli v skupine s jedným bodom poslední s trojbodovou stratou na Inter a Dortmund, cieľom je i naďalej vybojovať tretiu pozíciu, ktorá zaisťuje postup do jarnej fázy Európskej ligy. "Inter vyhral nad Dortmundom a skomplikoval nám tretie miesto, ale máme pred sebou tri zápasy. So všetkými sme hrali vyrovnane a verím, že s nimi budeme hrať rovnako aktívne. Je potrebné, aby sa už šťastie priklonilo na našu stranu," prehlásil Souček. 


Tagy: FC Barcelona SK Slavia Praha Tomáš Souček

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Petr David Josek

DISKUSIA