Španielske médiá s ostrou kritikou: Nezaslúžené víťazstvo, hráči Barcelony utekali pred rozhovormi

Lionel Messi a Peter OlayinkaLionel Messi a Peter Olayinka Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti pražskej Slavie odohrali proti španielskemu gigantovi z Barcelony viac ako vyrovnaný duel. Nebyť nemeckého gólmana Marca-Andrého ter Stegena a jeho minimálne štyroch, či piatich top zákrokov, mohla Slavia pomýšľať aj na víťazstvo. Barcelonské hviezdy si od našich susedov odviezli tri body za vydreté a tesné víťazstvo 2:1.

Španielske médiá sa po stretnutí okamžite pustili do ostrej kritiky. Denník El Mundo Deportivo skritizoval hráčov Barcelony za otrasný výkon: "Nezaslúžené a utrápené víťazstvo!" Denník AS rovnako prilial do ohňa: "V posledných minutách šlapala Barcelona vodu, nedokázala ani podržať loptu. Zápas sa pre Kataláncov skončil úľavou, pretože trpeli ako psi."
 
Ďalší známy denník Sport.es prinieslo správy o tom, že samotní hráči Barcelony po zápase doslova utekali z mixzóny a pred televízne kamery sa nechcelo nikomu z nich. Pred novinárov a rádiá sa postavila len dvojica Vidal a De Jong. Televízne rozhovory na seba nakoniec zobral Ter Stegen, ktorý bol asi najlepším hráčom Barcelony na trávniku. "Nehrali sme dobre, ale našťastie máme tri body a to je najdôležitejšie. Musíme si v kabíne vyjasniť niektoré veci, ale o tom tu hovoriť nebudem. Nehrali sme na potrebnej úrovni a o tom sa musíme spoločne porozprávať," povedal nemecký gólman.
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22
Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Ernesto Valverde
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Petr David Josek
  • Zdroj: športky