Kde v Európe sa budú klaňať schopnostiam Zlatana? Svetoznáme noviny hovoria jasnou rečou!

Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič

LOS ANGELES - Zlatan Ibrahimovič sa snaží o titul v americkej MLS a jeho zmluva čoskoro vyprší. V januári sa stane voľným hráčom, ale sám o tom zatiaľ vraj nepremýšľa. Známy Gazzetta Dello Sport prišiel so správou, že o švédskeho bombardéra sa SSC Neapol nielen zaujíma, ale už si dokonca dovolil predložiť mu oficiálnu ponuku. Útočník LA Galaxy však údajne žiada celkový plat päť miliónov eur behom 18 mesiacov, čo sa Neapolu veľmi nepozdáva.

Pri rozdelení na drobné mince dostaneme týždenné číslo približne 70-tisíc eur, čo nie je prakticky nič v porovnaní s najlepšie plateným hráčom tímu. Je ním stopérska špička Kalidou Koulibaly, ktorý poberá ročne 11,1 milióna eur, mesačne asi 230-tisíc eur. Aspoň takéto čísla uvádza portál capology.com.

Partenopei sa celej situácii podrobne venujú, ale pätmiliónov na stôl pravdepodobne nepoložia. Ibrahimovičovi sú pripravení ponúknuť 1,5 milióna eur do konca tejto sezóny s opciou na predĺženie do ďalšej. V ročníku 2020/21 by zarobil tri milióny. 

Neapolský majiteľ Aurelio De Laurentiis naznačil, že Ibrahimovič by sa skutočne mohol v januári stať posilou tímu. "Má môj obdiv, ale záleží to na ňom. Nad všetkým je priateľ. Stretol som ho ako normálnu osobu v Los Angeles, pretože sme boli v rovnakom hoteli. Strávili sme spolu niekoľko neobyčajných dní," povedal rímsky rodák a zároveň dodal: 

"Pozval som ho na večeru s jeho manželkou a veľmi slušnými deťmi a prežili sem spolu úžasný večer. Keď ho vidíte na ihrisku, tak je niekto, ale mimo neho je niekto iný."

Vzájomný obdiv a rešpekt na adresu 116-násobného švédskeho reprezentanta zo strany prominentného talianskeho filmového producenta je absolútne zjavný. Nechá sa iný, tiež svetoznámo populárny, ibaže futbalista, prilákať do mesta pod činnou sopkou Vezuv? Dozvieme sa o pár mesiacov, možno týždňov...


Tagy: Zlatan Ibrahimovič SSC Neapol Los Angeles Galaxy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP//Marcio Jose Sanchez

DISKUSIA