Na svahoch si môžu vyjazdiť ťažké prachy: Aj na Vlhovú čaká časť z miliónového koláča

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

BRATISLAVA - Spolu až 797 500 švajčiarskych frankov (viac ako 720-tisíc eur) rozdelia počas troch dní na odmenách organizátori pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní mužov v rakúskom Kitzbüheli.

Tradične ide o najlepšie ohodnotenú zastávku v celom seriáli. Rakúšania sa rozhodli v tejto sezóne mimoriadne zvýšiť odmeny, keďže sa uskutoční jubilejný 80. ročník populárneho Hahnenkammu. Vo víkendovom zjazde a slalome si elitná tridsiatka jazdcov rozdelí až po 297-tisíc CHF, v piatok v super G to bude "len" 203 500 frankov. Víťazi zjazdu a slalomu získajú až 110-tisíc CHF. Všetky uvedené prémie sú brutto, čiže pred zdanením.

Drvivá väčšina mužských súťaží v SP v zjazdovom lyžovaní je ohodnotená sumárnymi odmenami vo výške 120-tisíc CHF, okrem Kitzbühelu je výnimkou aj rakúsky Schladming, kde v slalome mužov "rozdajú" spolu 184 857 švajčiarskych frankov.

Zo slovenského pohľadu je zaujímavejší pohľad na odmeny v ženskej časti seriálu. Tam tiež vo väčšine súťaží rozdelia pre najlepšiu tridsiatku poradia po 120-tisíc CHF - pre víťazku je určených 45-tisíc, pre druhú v poradí 20-tisíc a pre tretiu 10-tisíc. Medzi ženami je ašpirantkou na vrcholné pozície Petra Vlhová, ktorá s Američankou Mikaelou Shiffrinou chce bojovať o celkové prvenstvo v SP.

Najlepšie hodnotenou ženskou súťažou je slalom v rakúskom Flachau naplánovaný na 14. januára 2020, na ktorý organizátori vyčlenili 189 433 švajčiarskych frankov.

Počas celej sezóny sú pre mužov vyčlenené odmeny za viac ako 5,5 milióna, pre ženy vo výške takmer 4,9 milióna CHF.

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Gabriele Facciotti
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články