Legenda F1 nemieni len nečinne sedieť: Púštne peklo dostáva nový náboj, máme sa na čo tešiť

Fernando AlonsoFernando Alonso Zdroj: SITA/AP/Michael Conroy

MADRID - Dvojnásobný šampión formuly 1 Španiel Fernando Alonso si po prvý raz vyskúša Rely Dakar. Známe motoristické dobrodružstvo sa v budúcom roku uskutoční v dňoch 5.- 17. januára po prvý raz v Saudskej Arábii. Touto novinkou tím Toyota Gazzo Racing a Alonso ukončili mesiace trvajúce špekulácie o tom, či sa zúčastní na svetovo uznávanej dvojtýždňovej púštnej skúške.

Alonso už v marci tohto roku absolvoval skúšobnú jazdu v automobile Toyota Hilux, ktorý tento rok zvíťazil na Rely Dakar. Tridsaťosemročný Španiel získal tituly majstra sveta v pretekoch efjednotiek v rokoch 2005 a 2006. Vlani a v tomto roku bol zasa súčasť víťazného tímu na známych okruhových pretekoch 24 hodín Le Mans. V januári tohto roku sa stal tretím šampiónom F1, ktorý vyhral americké preteky Rolex 24 na okruhu v Daytone. Predtým tam triumfovali Mario Andretti (1972) a Phil Hill (1964).

Podľa portálu F1.sk už je známe, kto bude Alonsovým navigátorom v Hiluxe 4x4 na Rely Dakar. Bude ním jeho krajan Marc Coma, pričom tím Toyota Gazoo Racing do akcie nasadí aj Nassera Al-Attiyaha, Giniela de Villiersa a Bernharda ten Brinkeho.

Viac o téme: Fernando Alonso Rely Dakar Toyota Gazzo Racing
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Michael Conroy
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články