Rusnáka mrzí, že v zápase roka jeho Real neskóroval: Toto musíme v ďalšom ročníku zúročiť

Albert Rusnák
Albert Rusnák

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant Albert Rusnák mladší zažil po roku opäť pocit sklamania v play-off zámorskej Major League Soccer (MLS). Jeho tím Real Salt Lake rovnako ako vlani stroskotal vo štvrťfinále vyraďovacej časti. V minulej sezóne neuspel v dvojzápase s Kansasom City a tentoraz ho zastavil klub Seattle Sounders, ktorý triumfoval na vlastnom trávniku 2:0. Rusnák si môže napraviť chuť v závere roka v najcennejšom drese.

"Je škoda, že sme v najdôležitejšom zápase sezóny nedokázali streliť žiaden gól. Musíme sa z tohto poučiť. Pre viacerých hráčov bola účasť v takýchto dôležitých súbojoch nová skúsenosť. Tieto poznatky by sme mali zúročiť v nasledujúcom ročníku," povedal vo videorozhovore pre klubový web 25-ročný Rusnák.

Rodák z českého Vyškova má za sebou tretiu sezónu v MLS a opäť v nej patril medzi kľúčové postavy Realu Salt Lake. V 29 zápasoch základnej časti desaťkrát skóroval a trikrát našiel spoluhráčov gólovou asistenciou. Vo dvoch vystúpeniach v play-off vynechal iba jedinú minútu. Rusnáka však viac potešil herný aj výsledkový progres tímu, ktorý nazbieral v základnej časti najviac bodov od roku 2014.

"V dlhodobej fáze sezóny sme skončili v rámci konferencie na treťom mieste, čo je najlepší výsledok za ostatné roky. Základná časť bola z našej strany skvelá a zvládli sme aj prvé kolo play-off proti Portlandu. Ak však chceme byť silný klub a niečo dosiahnuť, potrebujeme prejsť aj cez ďalších náročných súperov. Musíme v dôležitých stretnutiach nájsť cestu k víťazstvu a poučiť sa z prehier," doplnil ofenzívny stredopoliar.

Rusnák by nemal chýbať v najbližšej nominácii reprezentačného trénera Pavla Hapala na novembrové kvalifikačné zápasy proti Chorvátsku a Azerbajdžanu v boji o postup na ME 2020. V aktuálnej kvalifikácii zasiahol do všetkých šiestich duelov a vždy figuroval v základnej zostave. Tvorivý stredopoliar odohral v seniorskom národnom tíme zatiaľ 23 zápasov s bilanciou päť gólov a päť asistencií.


Tagy: Albert Rusnák Real Salt Lake City

Zdroj:
SITA
Foto:
sltrib.com

DISKUSIA