VIDEO Citizens s hladkým víťazstvom proti nováčikovi, Pulisic z Chelsea zostrelil Burnley

Christian Pulisic oslavuje Christian Pulisic oslavuje Zdroj: SITA/AP/Anthony Devlin

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 10. kola Premier League nad Aston Villou hladko 3:0. Nováčik najvyššej súťaže odolával úradujúcemu majstrovi iba v prvom polčase. Hneď po zmene strán otvoril skóre Raheem Sterling, gólovo naňho nadviazali Kevin De Bruyne a Ilkay Gündogan.

Na výsledku už nič nezmenilo ani vylúčenie domáceho Fernandinha v 87. minúte po druhej žltej karte. "Citizens" sa vďaka triumfu vrátili na 2. miesto v ligovej tabuľke pred Leicester City, ktorý v piatok deklasoval Southampton 9:0. Na vedúci Liverpool majú trojbodové manko. "The Reds" však majú zápas k dobru, v nedeľu privítajú Tottenham. Aston Villa je priebežne trinásta.

Vo veľkom štýle si otvoril strelecký účet v Chelsea Christian Pulisic. Americký krídelník dosiahol čistý hetrik pri triumfe "Blues" na ihrisku Burnely 4:2. Zverenci trénera Franka Lamparda zvíťazili štvrtýkrát za sebou a v tabuľke sú štvrtí.

sumáre:
Manchester City - Aston Villa 3:0 (0:0)
Góly: 46. Sterling, 65. De Bruyne, 70. Gündogan, ČK: 87. Fernandinho (Manchester) po druhej ŽK

Brighton - Everton 3:2 (1:1)
Góly: 15. Gross, 80. Maupay, 90.+4 Digne (vlastný) - 20. Webster (vlastný), 74. Calvert-Lewin

Watford - Bournemouth 0:0

West Ham United - Sheffield United 1:1 (1:0)
Góly: 44. Snodgrass - 69. Mousset

FC Burnely - FC Chelsea 2:4 (0:2)
Góly: 86. Rodriguezm 89. McNeil - 21., 45. a 56. Pulisic, 58. Willian

Viac o téme: Manchester City Aston Villa