Slovan natiahol bodovú sériu na deväť zápasov, Košice podľahli Banskej Bystrici

Na snímke zľava Erik Rajnoha (Dukla) a Radovan Puliš (SlovanNa snímke zľava Erik Rajnoha (Dukla) a Radovan Puliš (Slovan Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v šlágri 17. kola Tipsport ligy v Košiciach 4:2 a udržali si jednobodový náskok pred Slovanom Bratislava. Úradujúci majstri Bystričania vyhrali deviaty zápas v sérii, ich triumf pred vyše 5-tisícovou kulisou v Steel aréne pečatil gólom do prázdnej bránky Patrik Lamper. Košice zostali štvrté so 6-bodovým mankom na lídra.

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali hráčov Dukly Trenčín 5:3 a natiahli svoju bodovú sériu na deväť zápasov. O góly domácich sa podelili Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo, Martin Štajnoch, Radovan Puliš a Michal Sersen. Za hostí z Trenčína skórovali Peter Sojčík, Brandon Alderson a po prvý raz v Tipsport lige aj 19-ročný krídelník Róbert Džugan.

"Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej tretine sme zle odohrali presilovú hru a 15 minút sme na ľade akoby neboli. Neskôr sme stratili troch hráčov, chýbali nám sily a Slovan zaslúžene zvíťazil. U Sojčíka to vyzerá na dlhšiu absenciu, hoci jeho diagnózu ešte nepoznám," uviedol tréner Dukly Trenčín Ján Párdavý pre RTVS. "Chceli sme bodovať a to sme aj dosiahli. Som spokojný, lebo sme splnili svoju úlohu. Trenčania bojovali, vpredu boli nebezpeční, ale my sme mali takmer celý zápas pod kontrolou," zhodnotil tréner Slovana Roman Stantien.

Hokejisti Liptovského Mikuláša po piatkovom domácom triumfe nad Nitrou (2:1 pp) v nedeľu ďalší nepridali, hoci neboli ďaleko. V tzv. šesťbodovom súboji posledných dvoch tímov tabuľky Liptáci prehrali v Nových Zámkoch 4:5 po samostatných nájazdoch. Domáci strelili v druhej tretine tri góly a otočili z 1:2 na 4:2. Postupne sa presadili Patrik Rogoň, Martin Jakúbek a Tomáš Urban. Hostia však nezložili zbrane a v 56. min Martinom Kriškom korigovali na 3:4. Onedlho Róbert Huna druhým gólom v zápase vyrovnal a posunul duel do predĺženia. Napokon o dvojbodovom triumfe Nových Zámkov rozhodli až samostatné nájazdy a v nich úspešný pokus Tomáša Pospíšila.

Popradčania sa po štyroch prehrách a dobrovoľnom odchode trénera Františka Štolca a príchode Petra Mikulu dočkali víťazstva. Michalovce zdolali dvoma gólmi, ale za tri body. Prvý gól dosiahol až ho v 53. min Marek Zagrapan, poistku pridal v 59. min Giullaume Leclerc. Detva otočila domáci duel s Budapešťou z 1:2 na 3:2. Obrat zavŕšil Ján Sýkora presilovkovým gólom v predĺžení. Skúsený útočník strelil v zápase dva góly, celkovo ich má už dvanásť. Posunul sa tým medzi trojicu najlepších strelcov súťaže.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji - 17. kolo základnej časti - nedeľa:

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 4. Matoušek (Zigo, Šedivý), 9. Zigo (Abdul), 28. Štajnoch, 33. Puliš (Jendek, Matoušek), 46. Sersen (Puliš, Šedivý) - 4. Sojčík (Mikyska, Štach), 36. Alderson (M. Valach, Mikyska), 52. Džugan (Mikyska, M. Valach)

HC Mikron Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 3:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Bajtek (Hatala, Štumpf), 27. Rogoň (T. Urban, P. Mikuš), 34. Jakúbek (Rogoň), 37. T. Urban (T. Pospíšil, P. Mikuš), rozhodujúci nájazd T. Pospíšil - 10. Vybiral (Kurali, Lištiak), 10. Róbert Huna (Rudolf Huna, Richard Huna), 56. Kriška (Petran, Vybiral), 58. Róbert Huna (Kriška)

HC 07 WPC Koliba Detva - MAC Budapešť 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 35. J. Sýkora (trestné strieľanie), 48. Šišovský (Martin Chovan, J. Sýkora), 63. J. Sýkora - 27. Strech (Sorfón, Terbócs), 38. Langkow (Orbán, Klempa)

HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 53. Zagrapan (Takáč), 59. Leclerc (Takáč)

DVTK Jégesmedvék Miškovec - HK Nitra 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 12. Magosi (Beauviller, Ross), 62. Beach (Beauviller, Ross) - 3. Čaládi (Minárik, Šimun)

HC Košice - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Góly: 18. Belluš (Michal Chovan, Haščák), 59. D. Ružička (Suja, Michalčin) - 25. Lunter (Southorn, Mihálik), 43. Hrnka (Ďatelinka), 46. Mihalik (Hrnka, Šoltés), 60. Lamper (Gabor. A. Šťastný)

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín