VIDEO Chára nemal v odvete finále zľutovanie: Súpera tvrdým bodyčekom doslova zvalcoval!

Zdeno Chára z Bostonu a Brayden Schenn zo St. Louis BluesZdeno Chára z Bostonu a Brayden Schenn zo St. Louis Blues Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - V súboji NHL medzi Bostonom a St. Louis (3:0) sa slovenský obranca Zdeno Chára predviedol bohatým štatistickým zápisom. Štyridsaťdvaročný kapitán Bruins odohral 21 minút s jednou strelou, tromi bodyčekmi, tromi zablokovanými strelami a dvomi trestnými minútami. Stal sa treťou hviezdou.

Chára odohral v repríze finále minulého ročníka 21 minút a bol druhý najvyťaženejší muž svojho tímu. Do štatistík si zapísal dve trestné minúty za tvrdý hit na Oskara Sundqvista a následnú potýčku s Braydenom Schennom. Chára odohral 1495. zápas v základnej časti, čím na 22. mieste historických tabuliek vyrovnal zápis Phila Housleyho.

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins
  • Zdroj: SITA, TASR, športky