Zázračná stovka za každým rohom: Strelci Premier League prepisujú vlastné dejiny

Onel HernandezOnel Hernandez Zdroj: SITA/AP/Joe Giddens

NORWICH - Napriek prehre v nedeľňajšom zápase 10. kola anglickej Premier League s Manchestrom United (1:3) si veľkú pozornosť vyslúžili aj dvaja futbalisti Norwichu City. Záložník Onel Hernández v 88. minúte už iba skorigoval nepríjemný konečný výsledok z pohľadu domácich "kanárikov", avšak stal sa prvým Kubáncom, ktorý dokázal skórovať v najvyššej anglickej súťaži. Kuba sa tak zaradila na 98. miesto v poradí krajín, ktoré v PL majú svojho gólového strelca.

"Toto už nie je druhá liga, toto je Premier League. Každú šancu, ktorú máme, musíme premeniť. Ak to nedokážeme, protivník to využije a prehráme. Potrebujeme byť súdržnejší a zabrať. Je to úžasné, že som strelil môj prvý gól v Premier League, ale nemôžem ho osláviť, pretože sme až trikrát inkasovali a prehrali. Som však na tento moment veľmi hrdý a myslím si, že dostanem od Kubáncov veľmi veľa správ," povedal Hernández na oficiálnom webe ligového nováčika.

Okrem neho sa v zápase zviditeľnil aj holandský brankár Tim Krul. V 29. minúte chytil pokutový kop Marcusa Rashforda a o štvrťhodinu neskôr sa mu to isté podarilo aj pri penalte Anthonyho Martiala. Tridsaťjedenročný bronzový medailista z MS 2014 v Brazílii sa stal ôsmym gólmanom a tretím Holanďanom, ktorý v PL zneškodnil dve jedenástky v jednom zápase. Pred ním to dokázali iba Mark Bosnich, Pavel Srníček, Edwin van der Sar, Brad Friedel, Jussi Jääskeläinen, Maarten Stekelenburg a Heurelho Gomes. Poslednému menovanému sa to podarilo dokonca dvakrát.

Tim Krul Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Joe Giddens

Norwich je po desiatich kolách na predposlednom 19. mieste ligovej tabuľky. Polepšili si však "červení diabli" z Manchestru, ktorí v domácej ligovej súťaži prerušili štvorzápasový pôst bez víťazstva. Na ihriskách súperov vyhrali v aktuálnom ročníku v PL vôbec prvýkrát.

"Keď budeme vpredu sústredení a koncentrovaní tak, ako v Norwichi, môžeme zvíťaziť na ihrisku ktoréhokoľvek mužstva. Dnes bola radosť dívať sa na našu hru. Zlepšuje sa aj spolupráca medzi našimi útočníkmi. Bol som však spokojný s hrou celého tímu," povedal podľa klubového webu kouč United Ole Gunnar Solskjaer.

Víťazstvo na trávniku Norwichu má pre futbalistov Manchesteru United okrem zisku troch bodov aj historickú hodnotu. Prekonali ním zaujímavý míľnik. Stali sa prvým tímom v Premier League, ktorý prekonal hranicu 2000 strelených gólov. Ten jubilejný dvojtisíci dosiahol v 21. minúte duelu stredopoliar Scott McTominay.

Viac o téme: Premier League Norwich City Onel Hernandez