Greif úprimne o živote profesionála: Toto je to najotrasnejšie, čo môže futbalista zažiť!

Dominik Greif
Dominik Greif

BRATISLAVA - Dominik Greif, mladý brankár bratislavského Slovana, porozprával v relácii Štúdio Športky viac o svojej kariére a jej zákulisí. Asi málokto vie, že tento úspešný, dnes už reprezentačný brankár bol zo začiatku očarený iným športom, ktorý sa práve v čase, keď bol dieťa, zapísal do histórie slovenských športových úspechov hrubým písmom.

"Najprv som chcel byť hokejistom, vtedy tí naši zlatí chlapci mali najväčšie úspechy, chcel som byť druhým Jankom Lašákom. S hokejom to nevydalo a rozhodol som sa pre futbal," prezradil Dominik Greif, ktorý mal správnu oporu v rodičoch, tí ho vedeli pochváliť, no v časoch, keď to bolo potrebné, vedeli byť aj prísni a kritickí. 

Moderátor Športiek Robert Kmeťo sa brankára bratislavského Slovana pýtal na to, aký je v kabíne Andraž Šporar, ktorý momentálne patrí medzi najlepších európskych strelcov. "V šatni je Šporar úplný profesionál, trénuje aj individuálne, je to úplne normálny chalan ako ja, až na to, že ja nemám ferrari," povedal talentovaný gólman s úsmevom na tvári o hráčovi, ktorý pôsobil v Olimpiji Ľublana či vo švajčiarskom FC Bazilej. V minulej sezóne navyše Andraž Šporar strelil v slovenskej lige z tridsiatich duelov neskutočných dvadsaťdeväť gólov a momentálne je so štyrmi stále najlepším strelcom Európskej ligy. 

Pri otázke ohľadom kvality slovenskej ligy Greif kritický obzvlášť nebol, mrzí ho však len to, že v nej nehrá viac slovenských mladíkov. Reč bola aj o fanúšikoch belasých, ktorí si v poslednom období pripísali na svoje konto viac prehreškov, ako aj kopanec, ktorý schytal hráč Spartaka Trnava Bogdan Mitrea priamo na trávniku od jedného z fanúšikov belasých.

"To, čo sa udialo okolo nás a našich fanúšikov za posledný mesiac, určite neprospieva nikomu. Stalo sa to, čo na futbalové ihriská nepatrí. Som však rád, že aj Ultras Slovanu si určili pravidlá a budú sami trestať jednotlivcov, ktorí ich budú prekračovať. Boli sme za ich správanie potrestaní aj my, nemohli sme mať na zápasoch, ktoré sú pre nás v našej kariére veľmi dôležité, našich najbližších," povedal 22-ročný brankár. 

Zatvorený štadión, to bol trest pre belasých, ktorí ho pocítili dosť intenzívne aj podľa Dominika Greifa, ktorý to zhodnotil úplne jasne: "Hrať pred prázdnym štadiónom je to najotrasnejšie, čo môže futbalista zažiť."

 


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Fortuna Liga Európska Liga Dominik Greif

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Jaroslav Novák

DISKUSIA