Nečakaná rana pre tenisových priaznivcov: Postarala sa o ňu trojka svetového rebríčka!

Naomi Osaková
Naomi Osaková

ŠEN-ČEN - Japonská tenistka a dvojnásobná grandslamová šampiónka Naomi Osaková odstúpila z prestížneho záverečného turnaja sezóny WTA Finals v čínskom Šen-čene. Dôvodom je zranenie pravého ramena. Po nedeľňajšej výhre nad Petrou Kvitovou zveľadila svoju víťaznú sériu na 11 zápasov, ale pri svojej druhej účasti na prestížnom výberom podujatí už ďalšie úspechy nepridá. V Červenej skupine ju nahradí Holanďanka Kiki Bertensová.

"Som sklamaná z toho, že musím odstúpiť. Turnaj v Šen-čene je skvelá udalosť a najväčšie podujatie WTA v roku. Takto som nechcela ukončiť tento turnaj ani sezónu. Teším sa na to, keď budem zdravá a dúfam, že v budúcom roku sa vrátim do Šen-čenu," cituje vyhlásenie 22-ročnej tenistky oficiálny web WTA.

Naomi Osaková v tomto roku vyhrala tri turnaje, pričom ten najväčší v úvode sezóny na Australian Open v Melbourne. V januári sa prvýkrát stala svetovou jednotkou a celkovo na tomto poste zatiaľ pobudla 25 týždňov.

Japonku v turnaji nahradí desiata hráčka sveta Kiki Bertensová. Holanďanka môže nadviazať na výborné výkony spred roka, keď v Singapure postúpila medzi elitné kvarteto. V utorok si zmeria sily s austrálskou svetovou jednotkou Ashleigh Bartyovou, s ktorou má negatívnu zápasovú bilanciu 0:5. Boje v Červenej skupine ukončí duelom so Švajčiarkou Belindou Bencicovou. V prípade, že by mala rovnaký počet víťazstiev ako niektorá iná hráčka, bude zvýhodnená vďaka menšiemu počtu zápasov.


Tagy: Kiki Bertensová Naomi Osaková WTA Finals 2019

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA