Jedenásť rokov len tak nevymažete: Hej, Russ, si v nesprávnej šatni!

Russell Westbrook
Russell Westbrook

HOUSTON - Jednou z najdôležitejších udalostí letného prestupového obdobia v zámorskej NBA bol odchod Russella Westbrooka do Houstonu Rockets. Po jedenástich sezónach známy univerzál opustil Oklahomu City a v pondelňajšom zápase sa prvýkrát proti Thunder postavil v pozícii súpera. V zápase sa 21 bodmi podieľal na víťazstve Rockets 116:112 a len jedna asistencia ho delila od ďalšieho triple-double v jeho kariére. Pred zápasom si však niektorí hráči Oklahomy stihli aj "rýpnuť" do jedného z najlepších rozohrávačov v súťaži.

"Si v nesprávnej šatni," žartovali hráči Thunder, no Westbrook ich odmietol počúvať. Naopak, predviedol ďalší kvalitný výkon a v počte asistencií sa dostal na 20. miesto v histórii NBA. Na konte má aktuálne 6918 finálnych prihrávok, teda o jednu viac než Guy Rodgers.

"Keď som na palubovke, nemám priateľov. Oni vedia, že vtedy nemajú so mnou hovoriť. Jediným mojím priateľom v tej chvíli je Spalding (značka lopty - pozn.)," hovorí Westbrook.

Hviezdou duelu v Toyota Center bol ďalší bývalý hráč Oklahomy James Harden. Hráč s neodmysliteľnou bradou sa zaskvel 40 bodmi, keď viac než polovicu dosiahol v čiary trestného hodu. Špeciálny zápas v Houstone odohral aj skúsený Chris Paul, ktorý si ešte v minulom ročníku obliekal dres Rockets.

"Som veľmi vďačný. Fanúšikovia tu boli vždy skvelí na mňa a moju rodinu. Niektorí ľudia z tejto organizácie sú ako moja rodina a snažím sa s nimi zostať v kontakte," uviedol 34-ročný Paul.

Houston po úvodnom zakopnutí s Milwaukee víťazí a v troch zápasoch dosiahol v priemere takmer 118 bodov. Harden s Westbrookom hrajú spolu prvýkrát od 2012, no zdá sa, že chémia medzi nimi zostala. Naopak, podľa očakávaní sa hráči Oklahoma City po odchode Westbrooka a Georgea herne hľadajú a zatiaľ vyhrali iba jeden zo štyroch zápasov. Paradoxne, v nedeľu si v domácom prostredí "vyšliapli" na finalistu z predošlej sezóny Golden State. Deklasovali ho 120:92.


Tagy: James Harden Russell Westbrook Chris Paul Houston Rockets Oklahoma City Thunder

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Eric Christian Smith

DISKUSIA