Chára má prsty vo svetovom biznise: Slovenská firma vyhrala prestížne ocenenie

Andrej Dula
Andrej Dula

BOSTON - Slovenská firma, ktorej investorom aj ambasádorom je slávny Zdeno Chára, má v rukách ďalšie veľké ocenenie. V prestížnom bostonskom akcelerátore Mass Challenge sa jej podarilo vyhrať Gold Award. Okrem kontaktov a propagácie značky si firma prišla aj na slušných 50 000 amerických dolárov.

"Ide o jeden z najväčších svetových startupových akcelerátorov s pobočkami a programami vo viacerých krajinách sveta – a jeho najväčší program je Mass Challenge Boston, do ktorého sme sa dostali. Konkurencia na začiatku bola viac ako 1300 startupov z celého sveta. My sme získali Gold Award, čo znamená cenu v hodnote 50-tisíc amerických dolárov. Nie je to iba úspech pre nás, ale aj pre Slovensko, keďže podľa slov organizátorov naša krajina zatiaľ nemala víťaza," povedal v rozhovore pre Forbes CEO startupu Andrej Dula.

Na Slovensku je firma známa pod menom Specter Hockey, v zámorí sa prezentuje názvom Rezztek. Viacero zvučných hokejových mien už špeciálne hokejové "nálepky" vyskúšalo a zostalo pri nich na úkor klasického obliepania čepele hokejky. Hlavnou tvárou je samozrejme Zdeno Chára, ktorý firme pomáha pretlačiť túto novinku do povedomia. Nápomocné sú ja jeho hokejové kontakty a sila jeho mena: "Jeho prínos pre Rezztek je najmä z hľadiska samotného vývoja, testovania produktu a pohľadu profesionálneho hráča. Jeho sieť kontaktov v hokeji a jeho osobná kredibilita nám zase pomáha otvárať dvere aj v biznisovej sfére hokeja."


Tagy: Andrej Dula

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Specter Hockey

DISKUSIA