Argentínsky kanonier a Paríž našli spoločnú chémiu: PSG už pripravuje peniaze na trvalý prestup

Mauro Icardi
Mauro Icardi

BRATISLAVA - Len dva mesiace stačili Maurovi Icardimu, aby presvedčil predstaviteľov parížskeho Saint Germain, nech začnú pracovať na jeho trvalom prestupe. Argentínsky futbalový útočník je vo francúzskej metropole od leta na hosťovaní z Interu Miláno, kde v ostatnom období upadol do nemilosti za svoje trucovanie. Vedenie PSG plánuje využiť opciu na 26-ročného zakončovateľa a aktivovať prestupovú klauzulu vo výške odstupného 70 miliónov.

Icardiho v ostatných mesiacoch odstavili v Interi na vedľajšiu koľaj, ale hneď po príchode k francúzskemu šampiónovi zaujal. V siedmich stretnutiach, z toho šesťkrát nastúpil v základnej zostave, dosiahol sedem gólov a pridal aj jednu asistenciu. Aj preto sa Parížania už teraz rozhodli angažovať ho a údajne už na tom aj pracujú. Rokovania naberú na intenzite v priebehu decembra a januára. PSG má síce čas vyjadriť sa do konca sezóny, ale urobí to v predstihu, aby mu Icardiho nevyfúkol iný záujemca.

Jeho manželka a zároveň agentka Wanda Nara v pondelok prezradila, že jej manžel mohol odísť do tímu mestského rivala AC Miláno, ale zároveň pripustila, že prestup do francúzskej Ligue 1 bol pre Icardiho lepšou voľbou. "Bola možnosť, aby Mauro zamieril do AC. Pre mňa osobne to bolo náročné rozhodovanie, zotrvanie v Miláne by bola pohodlnejšia voľba, ale ísť do mužstva ako PSG je najlepším rozhodnutím pre Maurovu kariéru," uviedla Icardiová podľa Football Italia pre Tiki Taka.


Tagy: Paríž Saint-Germain Mauro Icardi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Kamil Zihnioglu

DISKUSIA