Novinka, ktorá ovplyvní aj Petru Vlhovú: Je to už naplánované, ale ešte nie schválené

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Od sezóny 2020/2021 by mali do kalendára Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach pribudnúť paralelné preteky. Rakúšania veria, že sa uskutočnia práve na ich území v termíne medzi tradičným úvodom sezóny v obrovskom slalome v Söldene a prvým slalomom vo fínskom Levi.

"Je to už naplánované, ale ešte nie schválené," uviedol organizačný riaditeľ Rakúskeho lyžiarskeho zväzu Patrick Riml, cituje ho portál laola1.at. O preteky v paralelnom slalome, resp. obrovskom slalome sa údajne uchádzajú štyri strediská v troch krajinách - dve rakúske a po jednom talianskom a nórskom. "Rozhodnutie zrejme padne v novembri," doplnil Riml.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) zavedením nových pretekoch sleduje skrátenie obdobia medzi prvým obrovským slalomom a úvodným slalomom sezóny, ktoré momentálne trvá štyri týždne. Ak by sa nové zamýšľané podujatie SP uskutočnilo aj v ženskej kategórii, malo by veľký význam aj pre slovenskú reprezentantku Petru Vlhovú. Rodáčka z Liptovského Mikuláša totiž patrí medzi absolútnu svetovú špičku v paralelných pretekoch na zasnežených svahoch.


Tagy: Patrick Riml

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA