VIDEO Bitka fešánd z Východného bloku: Prvá semifinalistka Turnaja majsteriek uzrela svetlo sveta

Elina SvitolinováElina Svitolinová Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

ŠEN-ČEN - Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová sa stala prvou semifinalistkou dvojhry na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene. Obhajkyňa titulu zdolala v druhom vystúpení v purpurovej skupine ako nasadená osmička turnajovú päťku Rumunku Simonu Halepovú 7:5, 6:3. V úvodnom zápase zvíťazila tiež v dvoch setoch nad Češkou Karolínou Plíškovou.

Svitolinovej vyšiel úvod zápasu s Halepovou a po rýchlom brejku odskočila súperke na 3:0. Rumunka síce v ďalších minútach vyrovnala na 3:3, no záver setu patril Svitolinovej, ktorá ťažila z výborného pohybu a lepšie returnovala. O osude druhého dejstva rozhodol Svitolinovej brejk na 5:3.

V deviatom geme premenila Ukrajinka pri vlastnom servise hneď prvý mečbal, predtým otočila z 15:40. V druhom stredajšom dueli purpurovej skupiny nastúpili proti sebe Plíšková a Kanaďanka Bianca Andreescuová.