Legendy NHL, majte sa na pozore: Kanonier Ovečkin si prestrieľava cestu do top 10

Alex OvečkinAlex Ovečkin Zdroj: SITA/AP/Mark Zaleski

BRATISLAVA - Ruský hokejový kanonier Alex Ovečkin strelil v utorok do siete Toronta góly s poradovými číslami 668 a 669, čím v kariérnom rebríčku najlepších strelcov NHL poskočil už na 12. priečku. Obávaný strelec Washingtonu o jeden presný zásah prekonal Luca Robitaillea. Kanadský člen Siene slávy je legendou Los Angeles Kings a v úvode nultých rokov boli jeho spoluhráčmi v útoku "kráľov" aj slovenské hokejové "dvojičky" Žigmund Pálffy a Jozef Stümpel.

Ovečkin bol hlavným strojcom víťazstva 4:3 po predĺžení nad klubom z tzv. Original six, keď dosiahol bilanciu 2+2. Najskôr v 45. minúte zužitkoval vynikajúcu prácu svojho amerického spoluhráča T. J. Oshieho a minútu pred koncom predĺženia svojou povestnou prudkou strelou z ľavého kruhu prestrelil Frederika Andersena. Capitals bodovali v siedmom zápase po sebe a sú na čele tabuľky Východnej konferencie NHL.

Ruský hokejista nezastaviteľne smeruje do najlepšej desiatky strelcov všetkých čias. V ceste mu stoja už len Teemu Selänne (684) a Mario Lemieux (690). Neohrozeným lídrom poradia je Wayne Gretzky s 894 zásahmi. "Najlepšia desiatka je vždy pekná. Mojou úlohou je čo najviac strieľať a vytvárať šance pre spoluhráčov. Funguje medzi nami chémia, keď ma súperi tesnejšie bránia, iní hráči sú voľní. Našim cieľom je vyhrávať zápasy," vyjadril sa Ovečkin po zápase v Scotiabank Arene.

Historický rebríček najlepších strelcov NHL - stav k 29. októbru 2019, aktívni hráči sú označení hviezdičkami: 1. Wayne Gretzky 894 gólov, 2. Gordie Howe 801, 3. Jaromír Jágr 766, 4. Brett Hull 741, 5. Marcel Dionne 731, 5. Phil Esposito 717, 6. Mike Gartner 708, 8. Mark Messier 694, 9. Steve Yzerman 692, 10. Mario Lemieux 690, 11. Teemu Selänne 684, 12. Alexander Ovečkin* 669, ... 28. Patrick Marleau* 553, 59. Sidney Crosby* 451

Viac o téme: Washington Capitals Alex Ovečkin