Nepredstaviteľne dlhokánska séria bez jedinej výhry: Šesť trénerov a protest kvôli výplatám

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

VERACRUZ - Futbalisti tradičného mexického klubu Veracruz sa vďaka utorkovej výhre dočkali prvého víťazstva v najvyššej súťaži po dlhých 14 mesiacoch. Medzitým sa pri tíme, v ktorom pôsobia bývalí mexickí reprezentanti Carlos Salcido a Ángel Reina či turecký útočník Colin Kazim-Richards, vystriedalo šesť trénerov.

Červení žraloci si v lige naposledy pripísali plný bodový zásk minulý rok v auguste, potom nasledovala séria 41 zápasov, z ktorých 30 prehrali a 11 remizovali. V tabuľke je Veracruz posledný so siedmimi bodmi. Začiatkom októbra protestovali hráči Veracruzu proti nevyplateným mzdám tak, že prvé tri minúty v zápase proti Tigres nehrali. Súper akceptoval protest iba úvodnú minútu, potom jednoducho strelil dva góly a nakoniec vyhral 3:1.

Viac o téme: Verarcuz Ángel Reina Colin Kazim-Richards Carlos Salcido