Slavia nezopakuje triumf v Českom pohári, Plzeň odvracala blamáž na pôde treťoligistu

Michael KrmenčíkMichael Krmenčík Zdroj: Twitter FC Viktoria Plzeň

OSTRAVA - Futbalisti Slavie Praha neobhája triumf v Českom pohári. V osemfinále MOL Cupu prehrali na ihrisku Baníku Ostrava 0:2 po predĺžení. O góly domácich sa postarali v 102. minúte Dame Diop a v 116. minúte Tomáš Smola. Slovenský brankár Viktor Budinský aj útočník Milan Lalkovič sedeli iba na lavičke náhradníkov domácich.

Chlumec nad Cidlinou po vyradení dvoch prvoligových protivníkov kládol veľký odpor aj Plzni, ale veľkého favorita nakoniec o postup do štvrťfinále nepripravil. Zverenci Pavla Vrbu na ihrisku treťoligového outsidera odvrátili blamáž a zvíťazili 4:3 po predĺžení. Hetrikom sa blysol náhradník Michael Krmenčík.

Naopak pražská Sparta nemala s postupom problém a na pôde ligového nováčika Českých Budějovíc vyhrala 4:0 po dvoch góloch Mateja Hanouska a Libora Kozáka.

Viac o téme: Baník Ostrava FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha