VIDEO Radivojevič sa obliekol, načal súpera pri debakli: A čo viac... Stihol aj zavtipkovať!

Branko Radivojevič
Branko Radivojevič

TRENČÍN - Pred stredajším zápasom 18. kola hokejovej Tipsport ligy 2019/2020 proti Novým Zámkom mali v Dukle Trenčín nečakané starosti so súpiskou. Pre početnú maródku nastúpili za "vojakov" vo výrazne oklieštenom zložení nielen niekoľkí dorastenci a juniori, ale aj niekdajší slovenský reprezentant Branko Radivojevič.

Súčasný športový riaditeľ Dukly si obul korčule po siedmich mesiacoch, keďže na konci uplynulej sezóny ohlásil ukončenie hráčskej kariéry. Problémy so zložením kádra ho však prinútili, aby vypomohol klubu spod Čákovho hradu. Napokon bolo z toho víťazstvo 9:2 aj s jedným gólovým podpisom Radivojeviča.

"Pocity sú krásne. Som veľmi rád, že sme získali tri body. Myslím si, že sme predviedli pekný hokej a konečne sa nám podarilo streliť veľa gólov. Potešili sme divákov na štadióne a verím, že chlapci v tom budú pokračovať. Ráno pred rozkorčuľovaním som sa spontánne rozhodol, že nastúpim. Do zápasu som išiel skôr ako mentálna podpora pre našich mladých hráčov a to, že sa mi podarilo streliť gól, je iba plus," vyjadril sa Radivojevič vo videorozhovore na oficiálnom klubovom facebooku.

Už 38-ročný piešťanský rodák zatiaľ nevie, či za Duklu nastúpi aj v ďalších dueloch. "Uvidíme, ako sa vyvinie situácia. Máme veľa zranených hráčov, ale najradšej by som bol, keby som už nemusel hrať. Výstroj som mal na sebe dvakrát za ostatný polrok. V sobotu, keď sme hrali za 'starých pánov' proti Švédom, a v dnešnom zápase. Hovorí sa tomu falošná forma. Dnes sa to ešte dalo, ale v ďalších dňoch má bude všetko bolieť. Verím, že to nejako prežijem a dám sa dokopy," dodal Radivojevič.

Pri spomenutých hráčskych starostiach výsledok 9:2 v klube nečakali. "Deväť gólov sme už dávno nedali. Góly dávali aj netradiční strelci, čo pozitívne vplýva na psychiku. Teší nás, že sa bodovo dokázali presadiť aj viacerí mladí chlapci. Dúfam, že tento výsledok posunie naše mužstvo ďalej," uviedol v rozhovore trenčiansky funkcionár Eduard Hartmann.

Bývalý brankár, ktorý si zachytal aj v národnom mužstve SR, ocenil skutočnosť, ako Radivojevič vplýval na hráčov na striedačke. "Jeho prítomnosť veľmi pomohla a poriadne to motivovalo mladých hráčov, keďže sme nastúpili s tromi dorastencami a štyrmi juniormi. Hrali naozaj vynikajúco a možno práve Brankova prítomnosť ich vyburcovala k tomu, aby sa ukázali. Dúfam, že im to takto pôjde aj v zápasoch, keď Branko nebude na striedačke oblečený ako hráč. Mladí to majú v rukách, aby sťažili návrat momentálne zraneným hráčom," dodal.

A či by si v prípade problémov s brankármi neváhal obliecť výstroj a vypomôcť aspoň v úlohe gólmanskej dvojky? "Už nie. Keď si občas chodievame zahrať, už som pravé krídlo. Tento post sa mi vždy páčil a tam aspoň nič nepokazím," povedal s úsmevom 54-ročný rodák zo Skalice.


Tagy: Branko Radivojevič HK Dukla Trenčín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook/HK Dukla Trenčín; Video: Facebook/HK Dukla Trenčín

DISKUSIA