Haló, svet, zober si príklad: VIDEO Kiežby takúto poctu dostali všetci... Dirk, nezabudneme!

Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki

DALLAS - Bývalému nemeckému basketbalistovi Dirkovi Nowitzkému sa v americkom Dallase dostalo veľkej pocty. Rodák z mesta Würzburg sa v stredu spolu s ďalšou stovkou ľudí zúčastnil slávnostného ceremoniálu, počas ktorého jednu z miestnych ulíc premenovali na "Nowitzki Way". Ide o blok 2900-3000 južne od arény American Airlines Center, kde Nemec 21 sezón pôsobil ako hráč Mavericks.

Mestská rada jednohlasne schválila spomenutú zmenu názvu. Nowitzki prijal toto gesto a vo svojej reči nezabudol zažartovať. "Je to niečo neskutočné. Mesto by však pravdepodobne nepomenovalo po mne napríklad skládku. Ide o niečo viac než je basketbal. Ide o môj vzťah s týmto mestom, v ktorom som od miestnej komunity dostal veľa lásky," skonštatoval víťaz NBA zo sezóny 2010/2011.

Nemec sa tiež vyjadril k tomu, prečo sa ulica nevolá jeho krstným menom, teda "Dirk Way." Štrnásťnásobný účastník Zápasu hviezd v NBA a jedna z najväčších osobností v histórii Dallasu Mavericks má na to jasné a vecné vysvetlenie. "Nereprezentuje to mňa, ale moja rodinu," vyjadril sa 41-ročný Nowitzki, ktorý po minulej sezóne definitívne ukončil svoju hráčsku kariéru.

 

 

Pozitívny vzťah Dirka Nowitzkého s mestom dokazuje aj situácia spred niekoľkých dní, keď Dallas zasiahlo tornádo a poškodilo, resp. zničilo množstvo domov. "Dirk ma osobne oslovil, aby sa opýtal, čo môže urobiť, aby pomohol nášmu mestu. On a nadhadzovač bejzbalového tímu Los Angeles Dodgers Clayton Kershaw prišli do nášho pohotovostného centra, aby pozdravili zamestnancov mesta, ktorí nepretržite pracovali," vyjadril sa starosta Eric Johnson.

Nowitzkého kariéra je spojená s Dallasom od roku 1998, kedy do neho prišiel ako 20-ročný. Následne sa vyprofiloval na najlepšie skórujúceho hráča NBA, ktorý sa narodil mimo amerického kontinentu. Kariéru ukončil 10. apríla 2019, keď 30 bodmi zaťažil konto Phoenixu. Po stretnutí mu okrem zaplneného American Airlines Center osobne gratulovali aj basketbalové legendy Larry Bird, Charles Barkley či Scottie Pippen.

 

 


Tagy: Dirk Nowitzki Dallas Mavericks

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Vernon Bryant/The Dallas Morning News via AP; Video: Twitter/Dallas Mavericks

DISKUSIA