Semifinálový pavúk v Číne takmer vyšperkovaný: Tri hráčky známe, nechýba slovenská stopa

Ashleigh BartyováAshleigh Bartyová Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

ŠEN-ČEN - Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa stala druhou semifinalistkou dvojhry na MS WTA Tour v čínskom Šen-čene. Svetová jednotka a najvyššie nasadená hráčka turnaja si zabezpečila účasť medzi najlepšou štvoricou podujatia po štvrtkovom triumfe v červenej skupine nad Českou Petrou Kvitovou 6:4 a 6:2. Z druhého duelu postúpila Švajčiarka Belina Benčičová, keď jej súperka Kiki Bertensová z Holandska vzdala.

Aktuálna svetová jednotka Bartyová zdolala Češku Petru Kvitovú za 90 minút 6:4, 6:2. Víťazka profitovala z presnejšej ruky, urobila až o 13 nevynútených chýb menej ako jej súperka (18-31). Rodáčka z Bílovca a dvojnásobná wimbledonská šampiónka Kvitová po roku opäť končí prestížne výberové podujatie bez víťazného zápasu.

Petra Kvitová pred zápasom vedela, že víťazstvo 2:0 na sety jej zabezpečí istotu postupu. Jej plány však padli už po 51 minútach duelu, pretože úvodné dejstvo prehrala 4:6. Zlomový bol piaty gem, v ktorom Austrálčanka prelomila podanie súperky. Naopak, víťazka Turnaja majsteriek z roku 2011, nevyužila ani jednu zo štyroch brejkbalových príležitostí, aj pre 20 nevynútených chýb.

Petra Kvitová Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

Zverenka Jiřího Vaněka nezachytila úvod druhého setu a rýchlo prehrávala 0:4. Bartyová si komfortný náskok udržala a po 90 minútach ukončila stretnutie po treťom mečbale. "Myslím si, že dnes som hrala veľmi dobre. Bola som agresívna a darilo sa mi zahrávať víťazné údery. Som šťastná, že mám stále šancu zahrať si na tomto krásnom kurte," uviedla Bartyová v televíznom rozhovore, rodáčka z austrálskeho Ipswichu.

Bartyová sa stala víťazkou Červenej skupiny a do semifinále ju bude sprevádzať Bencicová. Dvadsaťdvaročná Švajčiarka vyhrala prvý set nad 27-ročnou Holanďankou Kiki Bertensovou 7:5 (prehrávala v ňom 3:5) a v druhom jej súperka za stavu 1:0 zápas vzdala.

Belinda Benčičová Galéria fotiek (6) Zdroj: Profimedia

Po prvom geme druhého setu Bertensová požiadala o lekárske ošetrenie a potom sa rozhodla predčasne skončiť. Oficiálne pre vírusovú chorobu. Bol to priamy súboj o postup medzi najlepšie štyri. Holanďanka obhajovala semifinálovú účasť spred roka, keď ešte turnaj WTA Finals hostil Singapur.

Bertensová aktuálne v Šen-čene počas turnaja nahradila v Červenej skupine Japonku Naomi Osakovú. Tá po jednom víťaznom zápase odstúpila pre zranenie ramena.

WTA Finals - dvojhra - Červená skupina:
Ashleigh Bartyová (Aus.-1) - Petra Kvitová (ČR-6) 6:4, 6:2
Belinda Bencicová (Švaj.-7) - Kiki Bertensová (Hol.) 7:5, 1:0 - skreč, Bertensová odstúpila

Viac o téme: Petra Kvitová Belinda Benčičová Kiki Bertensová Ashleigh Bartyová WTA Finals 2019