Zdraviu nemôžete rozkázať, hráčky odpadávajú ako hrušky: Na WTA Finals končí druhá tenistka!

Bianca AndreescuováBianca Andreescuová Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

ŠEN-ČEN - Zranené koleno zo zápasu s Karolínou Plíškovou nedovolí Biance Andreescuovej dohrať Turnaj majsteriek. Kanadskú tenistku, ktorá v stredu v Šen-čenu vzdala súboj s Plíškovou po prehratom prvom sete, nahradila Sofia Keninová z USA.

19-ročná Andreescuová si dochrámala ľavé koleno v treťom geme. So zabandážovanou nohou i sebazaprením nakoniec dohrala set. Výsledky vyšetrení ju však utvrdili v tom, že na kurt sa už v Šen-čene nedostane, a sezónu ukončila skrečom. "Dnes som bola na rezonancii a výsledky, bohužiaľ, ukázali, že musím odstúpiť z turnaja. Hrať na záver tejto neuveriteľnej sezóny tu v Šen-čene bolo úžasné. Mrzí ma, že takto končím, ale snáď si na tejto akcii ešte niekedy zahrám," povedala Andreescuová. 

Keninová ju nahradí v piatkovom poslednom zápase Fialovej skupiny proti ukrajinskej obhajkyni trofeje Eline Svitolinovej, ktorá má po dvoch výhrach istú účasť v semifinále. Plíšková bude hrať o druhé postupové miesto v piatok proti Rumunke Simone Halepovej. 

Andreescuová bola nútená odstúpiť z Turnaja majsteriek zo zdravotných dôvodov už ako druhá tenistka. Predtým sa tak v Červenej skupine rozhodla Japonka Naomi Osaková kvôli zranenému ramenu. 

 

Viac o téme: Bianca Andreescuová WTA Finals 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Wong
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články