Českom otriasla tragická smrť fanúšika (†41) počas hokeja: Zabiť ho mal 19-ročný esbéeskár!

Fanúšikovia si pripomenuli smrť svojho kamaráta Fanúšikovia si pripomenuli smrť svojho kamaráta Zdroj: Facebook AZ Residomo Havířov

HAVÍŘOV - Smrť fanúšika havířovského hokejového klubu polícia vyšetruje ako ublíženie na zdraví. Kriminalisti zatiaľ nikoho neobvinili, povedala ČTK hovorkyňa moravskosliezskej polície Soňa Štetínska.

Muž v sobotu utrpel zranenie mimo štadióna, zrejme po konflikte s ochrankou. Polícia to ale doteraz nepotvrdila. Zranený zomrel neskôr v nemocnici. Prípad násilného konfliktu 41-ročného fanúšika a pravdepodobne devätnásťročného člena ochranky si od karvinských kolegov prevzali krajskí kriminalisti.

"Policajti budú naďalej pokračovať v preverovaní akýchkoľvek okolnosti týkajúcich sa fyzického kontaktu dvoch mužov. Jeden z nich mal utrpieť zranenia, ktorým následne podľahol. Vec je preverovaná pre podozrenie z trestného činu ublíženia na zdraví," uviedla Štetínska. Dodala, že policajti teraz čakajú napríklad na výsledky pitvy.

Príčiny konfliktu a ani to, či sa prípad týka pracovníka bezpečnostnej agentúry, ktorá zabezpečovala poriadok na štadióne, polícia komentovať nechce. Podľa informácií ČTK pri konflikte člen ochranky muža udrel a on spadol na zem. Pri páde utrpel poranenia hlavy, ktorým neskôr podľahol.

Konflikt s členom bezpečnostnej služby nepriamo potvrdil aj prezident klubu Jaroslav Mrowiec. Oznámil, že klub zmenil bezpečnostnú službu. "Pre ďalší zápas sme oslovili agentúru, ktorá zabezpečuje zápasy Vítkovíc. Predpokladám, že sa s ňou dohodneme aj na všetkých ostatných zápasoch tejto sezóny," uviedol pre ČTK.

Odmietol špekulácie, že agentúru, ktorá doteraz zápasy strážila, vlastnil. "Som spolumajiteľom inej bezpečnostné agentúry. Tá ale nikdy naše zápasy nestrážila. Dôvodom je možný stret záujmu," povedal. Osobne považuje udalosť za veľkú tragédiu, ktorá klub zasiahla. Viac sa ale k prípadu s ohľadom na policajné vyšetrovanie vyjadrovať nechcel.

Tragickú smrť fanúšika, ktorý zomrel v čase sobotňajšieho zápasu 18. kola Chance ligy s Frýdkom-Místkom v blízkosti štadióna, si vedenie klubu, hráči i ďalší priaznivci pripomenuli včera minútou ticha pred zápasom s Litoměřiciami.

V hale zavesili transparent R.I.P. Michale. Hneď pri štadióne vzniklo pietne miesto, kam ľudia nosia sviečky. Udalosť je hojne komentovaná aj na sociálnych sieťach. Informáciu zdieľal na svojom profile aj odchovanec havířovského hokeja a súčasný hráč NHL David Pastrňák.

Viac o téme: AZ Residomo Havířov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook AZ Residomo Havířov
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články