Legendárny lodivod pod paľbou ostrej kritiky: 25 miliónov dolárov si zarobí príliš jednoducho!

Marcello Lippi
Marcello Lippi

ŠANGHAJ - Tréner čínskej futbalovej reprezentácie Marcello Lippi čelí kritike tamojších médií za neplnenie si povinností. Sedemdesiatjedenročný taliansky kouč informoval Čínsku futbalovú asociáciu (CFA) o plánovanej absencii na decembrovom šampionáte východnej Ázie, kde ho na lavičke nahradí bývalý stredopoliar anglického Evertonu Li Tchie.

Štvrtkové oznámenie CFA o Lippiho rozhodnutí predĺžiť si Vianoce doma v Taliansku sa nestretlo s pochopením médií. "Nie je trénovanie reprezentácie jeho práca? Vzhľadom na to, aký vysoký plat dostáva, by sa mal podľa toho aj zariadiť a viesť národný tím poriadne," uviedol jeden z televíznych komentátorov.

Lippi sa v máji po štyroch mesiacoch vrátil na lavičku Číny. Ročne si v najľudnatejšej krajine sveta zarobí 25 miliónov dolárov. Podľa názoru ďalšieho komentátora nezaujíma bývalého kouča Juventusu Turín či reprezentácie Talianska z dlhodobého hľadiska rozvoj čínskeho futbalu. "Lippi si svoje povinnosti plní možno na polovicu. Odhliadnuc od toho, koho sa jeho rozhodnutie nakoniec dotkne, kto mu umožnil sa takto rozhodnúť? Možno budú jeho Vianoce trvať aj štyri mesiace, 25 miliónov dolárov si zarobí príliš jednoducho," odznelo v médiách.

Čína si pod jeho vedením pripísala 16 výhier z 36 zápasov. Najväčšie nároky domácich priaznivcov sa však kladú na úspešnú kvalifikáciu na MS 2022 v Katare. V A-skupine ázijskej časti sa Čína nachádza na druhom mieste za Sýriou. Pred dvoma týždňami "len" prekvapujúco remizovala na pôde Filipín 0:0. Informáciu priniesla agentúra AFP.


Tagy: Čína Marcello Lippi

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA