VIDEO Senzácia La Ligy sa na trón pred Barcelonu a Real nevrátila: Nikdy sme neboli v eufórii

José Antonio MartínezJosé Antonio Martínez Zdroj: profimedia.sk

BARCELONA - Futbalisti Granady mohli byť od štvrtka opäť lídrami najvyššej španielskej futbalovej súťaže. Príležitosť predstihnúť velikánov ako FC Barcelona a Real Madrid (majú na konte o vzájomný zápas menej, bude sa hra 18. 12., pozn.) však nevyužili. Mužstvo, ktoré je najväčším prekvapením sezóny Primera División, zakoplo na ihrisku Getafe, kde v rámci 11. kola podľahlo 1:3 (0:2) a utrpelo len tretiu prehru v aktuálnom ligovom ročníku.

Granada prišla o vedúcu pozíciu po výhrach Barcelony a Realu, ale v prípade trojbodového zisku mohla opäť preskočiť oba veľkokluby. Už v I. polčase však dvakrát inkasovala, najskôr v 35. min sa presadil útočník Ángel Rodríguez a štyri minúty pred prestávkou Mauro Arambarri hlavičkou zvýšil vedenie Getafe na 2:0. Štvrťhodinu pred koncom vykresal nádej pre hostí Antonio Puertas, ale David Timor tesne pred koncom spečatil z priameho kopu triumf domáceho tímu.

Defenzíva Granady stále v predchádzajúcich dueloch na pevných nohách, keď v dvoch stretnutiach nenašli protihráči recept na jej prekonanie. Tentoraz však zaváhala až trikrát. "Mali sme šance na vyrovnanie, ale keď domáci skórovali z priameho kopu, bolo po zápase," poznamenal Puertas, podľa ktorého zostávajú so spoluhráčmi z mužstva realistami aj po doterajšom excelentnom účinkovaní v súťaží. "Nikdy sme neboli z toho v eufórii. Veľmi dobre vieme, kde sú naše možnosti a komu čelíme v každom stretnutí, tak to bolo aj naposledy."

Na čele tabuľky je Barcelona o bod pred Realom Madrid, Granada zaostáva o dva takisto ako Atlético Madrid a Sevilla. Getafe sa posunulo na 9. pozíciu.

Viac o téme: Getafe Granada