VIDEO Český tenis plesá: Plíšková si na Turnaji majsteriek zahrá o veľké finále!

Simona Halepová nestačila na Karolínu Plíškovú
Simona Halepová nestačila na Karolínu Plíškovú

ŠEN-ČEN - krajinská tenistka Elina Svitolinová postúpila do semifinále prestížneho podujatia WTA Finals v čínskom Šen-čene bez prehry a straty setu vo Fialovej skupine. Účasť medzi kvartetom najlepších si vybojovala aj Češka Karolína Plíšková.

Rodáčka z Odesy Svitolinová zdolala v piatkovom zápase náhradníčku Sofiu Keninovú z USA (nahradila zranenú Kanaďanku Biancu Andreescovú) v dvoch vyrovnaných setoch 7:5, 7:6 (10) a potvrdila už isté prvenstvo v skupine. Svitolinová naďalej živí šancu na obhajobu titulu z minulej sezóny z výberového podujatia. V semifinále bude jej súperkou Belinda Bencicová zo Švajčiarska.

O druhú postupovú priečku vo Fialovej skupine v piatok popoludní zviedli rumunská tenistka Simona Halepová a Karolína Plíšková. Priamy súboj priniesol tenis plný zvratov, ale na konci sa tešila 27-ročná Češka, ktorá mierne favorizovanú úradujúcu wimbledonskú šampiónku pokorila 6:0, 2:6, 6:4, keď sa jej nevypomstilo, že v rozhodujúcom sete dovolila súperke znížiť z 2:5 na 4:5. Halepová vzápätí pri svojom podaní viedla 30:0, ale súperka šnúrou štyroch bodov ukončila duel, pri poslednej loptičke jej pomohlo aj prasiatko. Plíšková upravila vzájomnú bilanciu na 4:7, pričom nadviazala na ostatný triumf v Miami (7:5, 6:1). Rodáčka z mesta Louny sa prebojovala do svojho tretieho semifinále na Turnaji majsteriek, v sobotu bude jej súperkou na podujatí debutujúca svetová jednotka Ashleigh Bartyová.

"Zápasy so Simonou sú vždy špeciálne, pretože sme ich spolu už odohrali veľmi veľa. Dnes som bola chvíľu dole, chvíľu hore, ale napokon som to, možno aj so šťastím, dokázala," citoval Plíškovej slová po zápase web iDnes.cz.

Elina Svitolinová (Ukr.-8) - Sofia Keninová (USA) 7:5, 7:6 (10)

Karolína Plíšková (ČR-2) - Simona Halepová (Rum.-5) 6:0, 2:6, 6:4


Tagy: Karolína Plíšková Simona Halepová WTA Finals Belinda Bencicová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Andy Wong; Video: Youtube

DISKUSIA