VIDEO Nadával mi, vyškolil a vysmial ma: Hrdina českého majstra priblížil faul na Messiho

Lionel Messi a Jan Bořil
Lionel Messi a Jan Bořil

PRAHA - Český reprezentant Jan Bořil sa v 50. minúte domáceho súboja Ligy majstrov stal hrdinom pražskej Slavie, keď gólom odpovedal na vedúci zásah Lionela Messiho z tretej minúty. Práve s argentínskou superhviezdou zvádzal futbalista Slavie tvrdé súboje a po jednom z nich inkasoval aj žltú kartu. Aj k tomuto momentu sa jeden z hostí populárnej českej televíznej šou TIKI-TAKA vrátil.

Barcelona sa v až prekvapivo vyrovnanom zápase v Prahe radovala v 57. minúte, keď si vlastný gól strelil domáci Peter Olayinka a nakoniec sa ukázalo, že išlo o rozhodujúci moment dramatického duelu. O sedem minút neskôr inkasoval za hrubosť žltú kartu domáci Bořil, ktorý sa nezľakol hviezdneho Messiho a nekompromisne ho poslal na trávnik. 

Bořil podľa vlastných slov nechcel Argentínčana cielene zasiahnuť: "V tom momente som ani nevedel, že som ho trafil." A jeho razancia sa superhviezde svetového futbalu pochopiteľne vôbec nepáčila. "Trochu mi potom nadával po anglicky, že to bol úmyselný lakeť. Následne si zobral loptu, vyškolil a vysmial ma." 

Český reprezentant sa po zápase Messimu chcel ospravedlniť, ale Argentínčan zmizol v útrobách štadióna expresne rýchlo: "Po zápase som sa chcel ešte raz ospravedlniť, no on zdrhol do kabíny, to ma trochu mrzelo. Vôbec si nepodal ani ruku. Nikto ani nedostal dres," opísal záver Bořil.

Ten bude mať na ďalšie konfrontácie s Messim príležitosť už tento utorok, keď český majster zavíta na slávny Nou Camp, kde kvality Slavie preverí opäť hviezdna Barcelona. 

 


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona SK Slavia Praha Jan Bořil

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - Petr David Josek; Video: O2 TV Sport

DISKUSIA